بزرگان فناوری آمریکا برای حمایت از سامسونگ در برابر اپل قد علم می کنند

بزرگان فناوری آمریکا برای حمایت از سامسونگ در برابر اپل قد علم می کنند

بزرگان فناوری آمریکا برای حمایت از سامسونگ در برابر اپل قد علم می کنند

چندی است که خبرهای اندکی در مورد دعوی حقوقی اپل و سامسونگ به گوش می رسد و باید یادآور شویم که این دعوی مدت هاست که خاتمه پیدا کرده. در نتیجه برگزاری چندین دادگاه، اندکی از اتهامات مطرح شده علیه سامسونگ کاسته شد، با این همه، این شرکت کره ای همچنان خوب می جنگد و حتی عزم خود را جزم نموده تا تصمیم مراجع قضایی را کاملا به نفع خود تغییر دهد.

با این همه، به نظر می آید که کره ای ها تنها نیستند چراکه براساس گزارشی که در سایت Inside Sources منتشر گردیده، مشخص شده که شرکت های مطرح حوزه فناوری در ایالات متحده آمریکا پشتیبانی خود از سامسونگ در رویارویی با اپل را اعلام کرده اند و در میان آنها نام هایی همچون گوگل، دل، فیسبوک، اچ پی، eBay به چشم می خورد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما ظاهرا حمایت این شرکت ها از سامسونگ به خاطر دوستی و هم پیمان بودنشان با هم نیست، بلکه نگرانی آنها از پیامدهایی است که اجرایی شدن احکام دادگاه هاو محکوم شدن سامسونگ به نقض پتنت می تواند برایشان داشته باشد.

آنها در یادداشتی تحت عنوان «دوستان دادگاه» و با تاکید بر بی طرفی خود در این دعوی، اظهار داشته اند، درصورتی که سامسونگ به نقض پتنت محکوم شده و مجبور گردد که همه سود حاصل از فروش برخی از محصولات خود را به اپل بدهد، آنگاه خیل عظیم پرونده های حقوقی در رابطه با نقض پتنت به دادگاه های این کشور روانه می شود.

در یادداشتی که در این رابطه تنظیم شده، شرکت های مذکور اینطور گفته اند که: اگر رای دادگاه ها اجرایی شود، می تواند نتایج ناخوشایندی را به بار آورده و اثری مخرب بر شرکت ها [امضا کنندگان این یادداشت] بگذارد که سالانه میلیون ها دلار را صرف توسعه و تحقیق در رابطه با تکنولوژی های پیشرفته می کنند.

در عین حال اما، اپل به غیر از گوگل مشکلی با هیچیک از این شرکت ها نداشته و مدعی است که «گوگل منافع مهمی را از این اقدام به دست می آورد و نمی توان آن را در زمره «دوستان بی طرف دادگاه» جای داد و اصلا نباید اجازه پیدا کند که تحت پوشش یک یادداشت جانبدارانه، سامسونگ را در جریان این دعوی حقوقی یاری دهد.»

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل