همه چیز درباره آیفون 13
تیم کوک: نگران فروش آیفون نباشید

تیم کوک: نگران فروش آیفون نباشید

ساعاتی پیش در گزارش مالی اپل برایتان نوشتیم که این شرکت موفق گشته تا ۴۷.۵ میلیون آیفون را به فروش برساند. از طرفی، تحلیلگران برآورد فروشی ۴۹ الی ۵۰ میلیونی را داشته اند. در واقع می توان گفت اگرچه اپل نتوانسته انتظارات وال استریت را برآورده سازد اما باز هم فروش آیفون، بسیار بالا بوده است.

تیم کوک نیز در کنفرانس مالی این شرکت که در شب گذشته برگزار شده بود، تلاش داشت تا همین موضوع را یادآور شود.

تیم کوک

تیم کوک

ما تصور می کنیم آیفون، هنوز سال های بسیار، بسیار، بسیار زیادی برای خلاقیت و نوآوری پیش روی خود دارد. هنوز نوآوری های زیادی هستند که آنها را به موبایل خود وارد ننموده ایم. در واقع بنده متصور هستم که در ابتدای راه نوآوری هستیم نه در پایان آن. 

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سرمایه گذاران، بر میزان فروش آیفون ها بسیار حساس هستند و به همین دلیل نیز، آقای کوک تلاش کرد تا تقاضای کمتر از حد انتظار این موبایل را توجیه نماید. در واقع اپل با ارزش ترین برند جهان است و آیفون هم پر فروش و پر سود ترین محصول همین شرکت، در نتیجه سرمایه گذاران نیز حق دارند نگران اوضاع باشند.

فروش آیفون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، درآمدی ۳۱.۴ میلیارد دلاری را برای اپل به ارمغان آورده که می توان گفت ۶۳ درصد از درآمدهای کل دوره مورد بحث را تشکیل می دهد. به همین دلیل و از آن جایی که موفقیت اپل به موفق بودن آیفون گره خورده، تیم کوک زمان زیادی را صرف توضیح در خصوص فروش آیفون کرد.

iphone-6-gold-back

لازم به ذکر است که ارزش سهام اپل در سال جاری، تا ۱۸ درصد افزایش داشته اند اما ساعاتی پس از ارائه آمار یاد شده، ارزش سهام تا ۶.۴ درصد کاهش پیدا کرد.

تیم کوک اضافه کرد: «به هر شکلی که به ماجرا نگاه کنید، عملکرد ما خیره کننده بوده است. از نظر ما، فروش آیفون بسیار برچسته و عالی بوده.» وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که در مقایسه با دوره سه ماهه گذشته در سال پیش، رشد فروش بسیار بالا بوده است.

آقای کوک به این موضوع نیز اشاره کرد که صرفا ۲۷ درصد از خریداران آیفون، از مدل پیش به نسخه جدید مهاجرت کرده اند و هنوز در سال های آینده، می توان مانور زیادی برای فروش محصول مورد بحث داد. او در نهایت اذعان داشته که تصور می کند دوره سه ماهه فعلی نیز با آماری عالی به پایان برسد.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato