وقتی نوکیا 1110 به ابزاری برای قدرت نمایی شرکت های چینی بدل می شود

وقتی نوکیا 1110 به ابزاری برای قدرت نمایی شرکت های چینی بدل می شود

وقتی نوکیا 1110 به ابزاری برای قدرت نمایی شرکت های چینی بدل می شود

چندی پیش شرکت میزو دست به ابتکاری جالب زد و برای دعوت از شرکنندگان در کنفرانس خبری خود، جعبه هایی را دربرگیرنده تلفن همراه نوکیا ۱۱۱۰ و همچنین کارت حاوی تاریخ و زمان برگزاری مراسم برای آنها ارسال کرد و جالب است بدانید که هیچگونه توضیحی در مورد علت قرار دادن این موبایل داخل جعبه ارائه نکرد.

برخی این اقدام میزو را اینگونه تعبیر کردند که احتمالا شایعات قبلی در مورد همکاری این کمپانی با نوکیا صحت دارد اما بعضی دیگر نیز اینطور نتیجه گرفتند که میزو قصد دارد با این کار نشان دهد محصول آتی اش می تواند همچون نوکیا ۱۱۱۰ افسانه ای و ماندگار خواهد بود.

گفتنی است دستگاهی که قرار است در مراسم پیش رو معرفی شود احتمالا مدل تازه ای از موبایل اقتصادی m2 است. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

حال باید به اطلاع تان برسانیم که کمپانی چینی ZTE نیز دعوت نامه های مربوط به کنفرانس خبری آتی خود که قرار است در تاریخ هفتم مرداد ماه برگزار گردد را ارسال نموده و در نظر دارد که میان رده V5 را در جریان آن معرفی نماید.

اما جعبه هایی که همراه با این دعوت نامه ها برای گیرندگان ارسال شده نیز حاوی یک دستگاه موبایل نوکیا ۱۱۱۰ هستند، اما این بار نه یک دستگاه سالم بلکه یک ۱۱۱۰ خراب و شکسته.

بنابراین روشن است که ZTE با این اقدام سعی دارد نشان دهد که موبایل آتی آن، m2 شرکت رقیب را هم کنار خواهد زد. گفتنی است که این دو رقیب چینی، در ماه های اخیر مشکلاتی نیز با هم داشته اند.

برای مثال، پیش از این در موبایل های ساخته شده از سوی کمپانی Meizu، کلید هوم به شکل گرد و با استفاده از تکنولوژی تاچ خازنی مورد استفاده قرار می گرفت که البته در سری جدید تلفن های هوشمند این شرکت، با نمونه فیزیکی جایگزین شده است. علت این بوده که ZTE، از کمپانی هموطن خود به نام میزو برای استفاده از این زبان طراحی شکایت کرده و مدعی شده پیشتر، او بوده که همین طراحی را در موبایل های سری Blade و Nubia مورد استفاده قرار داده است. در پی همین شکایت، این دو شرکت به توافق رسیده اند که شرکت Meizu دیگر از این زبان طراحی در محصولات خود بهره نگیرد.

اما نکته جالب تر اینجاست که تصاویر منتشر شده از محصول آتی ZTE به نام V5 شباهت زیادی به موبایل MX4 از شرکت میزو دارد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل