افزایش ۱.۵ میلیارد دلاری بودجه بخش تحقیق و توسعه اپل؛ نیم نگاهی به BMW i3 برای ساخت خودرو؟

افزایش ۱.۵ میلیارد دلاری بودجه بخش تحقیق و توسعه اپل؛ نیم نگاهی به BMW i3 برای ساخت خودرو؟

افزایش ۱.۵ میلیارد دلاری بودجه بخش تحقیق و توسعه اپل؛ نیم نگاهی به BMW i3 برای ساخت خودرو؟

گزارش می رسد که اپل بودجه ی بخش تحقیق و توسعه خود را تا ۱.۵ میلیارد دلار افزایش داده. از طرفی در سال گذشته این شرکت هزینه های زیادی را برای این بخش متحمل گشته که موجب شد آیفون های بزرگ تری را شاهد باشیم. در نتیجه و با توجه به عدم ارتقای ظاهری اسمارت فون های اپل، به نظر می رسد در سال آینده، صرفا هزینه تحقیق و توسعه مربوط به ارتقای نرم افزاری باشد.

با توجه به افزایش ۱.۵ میلیارد دلاری، اکنون بودجه بخش تحقیق و توسعه اپل برای ۹ ماه اول سال ۲۰۱۵ به ۵.۹ میلیارد دلار رسیده. بر همین اساس، حال گمانه زنی می شود که شرکت ساکن کوپرتینو می خواهد به سراغ توسعه محصولات جدیدی برود، فعلا هم که بازار شایعه برای تولید یک خودرو بسیار داغ است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کمپانی مورد بحث خود در مورد این افزایش بودجه اذعان داشته: «اپل همچنان باور دارد که تمرکز بر بخش تحقیق و توسعه و تزریق سرمایه به آن، عامل رشد و شکوفایی بیشتر این کمپانی در آینده خواهد بود. رشدی که با ارائه محصولات جدید همراه خواهد شد.»

از طرفی، پیشتر گزارش شده بود که اپل در مدت زمان اخیر، استعداد های مختلفی که در کمپانی های خودروساز مشغول به کار بوده اند را به خدمت خود درآورده. حال به نظر می رسد این شرکت به استعداد ها و نیروی کار این کمپانی ها قانع نبوده و خواسته طرح بنده ی یک خودرو را نیز از آن خود نماید.

bmw-apple-car-i3-640x386-w600

مجله آلمانی Manager گزارش می کند که اپل تمایل داشته تا بدنه ای از جنس فیبرکربن که پیشتر در خودروی BMW i3 به کار رفته را در محصول جدیدش که در اصل همان خودرو است، استفاده کند. این منبع همچنین گزارش می دهد که تیم کوک در پاییز گذشته با تیم توسعه i3 در لایپزیگ آلمان ملاقات داشته تا با آنها در زمینه ی توسعه خودروی اپل و همکاری، مذاکره کند که اکنون گفته می شود این مذاکرات فعلا قطع گشته اند.

اگرچه BMW i3 همچون خودروهای الکتریکی ساخته شده به واسطه تسلا انقلابی نبوده اما گویا جنس بنده ی این خودرو، تیم کوک و یارانش را به آن علاقه مند نموده. خودروهای الکتریکی BMW اکنون بیشترین آمار فروش را در میان چنین اتومبیل هایی در ایالات متحده دارند و از همین جهت نیز، به راحتی می توان علت جذب شدن اپل به این سازنده را دید.

اکنون مشخص نیست که مذاکرات میان اپل و BMW در چه مقطعی قرار دارند و آیا پس از آن نیز ادامه داشته اند یا خیر اما مجله آلمانی Manager باور دارد که در همان پاییز گذشته، مذاکرات قطع گشته اند اما دو کمپانی به این توافق رسیده اند که در آینده مذاکرات خود را ادامه دهند.

گفته می شود از سال گذشته، اپل به شدت پیگیر پروژه توسعه خودرو بوده و بر همین اساس نیز وال استریت گزارش داده بود که تیم کوک هزار تن از مهندسان برتر این شرکت را در این پروژه به کار گمارده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل