سامسونگ اولین سنسور دوربین با گام پیکسلی ۱.۰ میکرون را به تولید انبوه رساند

سامسونگ اولین سنسور دوربین با گام پیکسلی ۱.۰ میکرون را به تولید انبوه رساند

سامسونگ اولین سنسور دوربین با گام پیکسلی ۱.۰ میکرون را به تولید انبوه رساند

این روزها تلفن های هوشمند بیش از هر زمان دیگری به سوی باریک و زیبا تر شدن پیش می روند؛ این در حالی است که در بیشتر پرچمداران سال جاری، مشاهده نموده ایم که دوربین، از بدنه بیرون زده و تعداد بی شماری از کاربران هم از همین موضوع گلایه می کنند.

امروز سامسونگ سنسور جدیدی را برای استفاده در موبایل های هوشمند معرفی کرد که می تواند همین مشکل بیرون زدگی دوربین را حل کند؛ سنسوری که از گام پیکسلی ۱.۰ میکرون (۱.۰μm) برخوردار بوده و قادر است تصاویر را با رزولوشن ۱۶ مگاپیکسل به ثبت برساند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سنسور مورد بحث، که سامسونگ کد S5K3P3 را برایش در نظر گرفته، صرفا اندازه ای برابر با ۵ میلیمتر دارد و گفته می شود با استفاده از همین سنسور، هز سازنده ای می تواند اندازه ی ماژول را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

کاهش اندازه در حالی صورت پذیرفته که سنسور جدید، قادر است کیفیتی دقیقا مشابه با نمونه های پیشین که از گام پیکسلی ۱.۱۲ میکرون بهره می بردند را ارائه دهد. سامسونگ همچنین تکنولوژی ISOCELL خود را در این سنسور نیز جای داده؛ تکنولوژی مورد اشاره برای اولین بار در موبایل های گلکسی اس ۵ و نوت ۴ به کار گرفته شد و سپس شاهد استفاده از آن در پرچمداران سال ۲۰۱۵ شرکت کره ای نیز بودیم.

کیوشیک هانگ، مدیر بازاریابی سامسونگ در این خصوص اظهار داشته: «خوشنودیم که به عنوان یکی از پیشتازان جهان در امر تولید سنسورهای دوربین که مخصوص موبایل ها هستند، اکنون قادر گشته ایم تا نمونه جدیدی که از گام پیکسلی ۱.۰ میکرون استفاده می کند را به تولید انبوه برسانیم. با استفاده از همین سنسور، شرکای ما می توانند دوربین هایی با کیفیت را در بدنه ای بسیار باریک جای دهند.»

گفتنی است که سامسونگ از امروز، سنسور S5K3P3 را به شرکای سخت افزاری خود خواهد فروخت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل