اسکوئر انیکس: انحصاری کردن توم ریدر برای اکس باکس تصمیم سختی بود

اسکوئر انیکس: انحصاری کردن توم ریدر برای اکس باکس تصمیم سختی بود

اسکوئر انیکس: انحصاری کردن توم ریدر برای اکس باکس تصمیم سختی بود

پس از اعلام انحصار زمانی توم ریدر جدید برای پلتفرم های اکس باکس وان و اکس باکس ۳۶۰، طرفداران این سری اندکی ناامید شدند. میلیون ها نفر انتظار بازی برای پی سی و پلی استیشن ۴ را می کشیدند و اسکوئر انیکس به یک باره اعلام کرد که Rise of the Tomb Raider یک سال در انحصار کنسولی مایکروسافت باقی خواهد ماند.

اما به نظر می رسد که ناشرین این بازی از گرفتن چنین تصمیمی چندان خوشحال نیستند و می دانند این تصمیم اگرچه فرآیند ساخت بازی را ساده تر کرده، اما از سوی دیگر به میلیون ها طرفدار بازی نیز بی توجهی شده.

فیل راجرز، مدیرعامل اسکوئر انیکس در غرب در گفتگوی خود با Examiner به این مسئله اعتراف می کند که تصمیم بسیار سختی گرفتند: «من امیدوارم طرفداران بدانند که این تصمیم آسانی نبود من فکر می کنم، هر نوع همکاری در چنین سطحی، تصمیمی خواهد بود که مدت زمان زیادی ما را درگیر خود خواهد کرد. تصمیمات در سطوح استودیوها را بسیار بسیار جدی می گیریم. می دانستیم که در کوتاه مدت، این تصمیم طرفداران را ناامید خواهد کرد».

سپس وی از همکاری با مایکروسافت می گوید: «ما در حال بزرگ کردن IP خود هستیم، این یک تصمیم بلند مدت است. ما می خواهیم Tomb Raider را به مرحله بعد ببریم، با اعتقاد، شور و قدرت بالای مایکروسافت، ما معتقدیم عنوانی خواهیم ساخت که تا سال های پیش رو مردم از آن لذت می برند.».

Rise of the Tomb Raider در نوامبر امسال برای اکس باکس وان و اکس باکس ۳۶۰ منتشر خواهد شد. ورژن پی سی تا بهار ۲۰۱۶ و ورژن پلی استیشن ۴ نیز تا پاییز ۲۰۱۶، تاخیر خورده اند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل