اپل و BMW همچنان در حال مذاکره با نیم نگاهی به همکاری مشترک

اپل و BMW همچنان در حال مذاکره با نیم نگاهی به همکاری مشترک

اپل و BMW همچنان در حال مذاکره با نیم نگاهی به همکاری مشترک

وال استریت ژورنال هفت ماه پیش برای اولین بار خبر داد که اپل در پی ساخت یک خودروی الکتریکی است و سپس بلومبرگ تایید کرد که خودروی این شرکت بزرگ دنیای تکنولوژی تا سال ۲۰۲۰، آماده خواهد بود. از همان زمان، شایعات فراوان دیگری از سوی منابع متعددی به گوش رسیده اند که همین خبر را تایید می کنند.

در روزهای گذشته اما داستان اپل و خودروی الکتریکی اش، در پی گزارش یک مجله آلمانی، ابعاد تازه ای به خود گرفت. مجله Manager گزارش داد که شرکت ساکن کوپرتینو، به علت علاقه ای که به برند و تکنولوژی های کمپانی BMW دارد، تمایل پیدا کرده تا با این خودرو ساز آلمانی وارد مذاکره شده و اتومبیل الکتریکی اش را با همکاری این شرکت به تولید برساند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اکنون و در روز گذشته اما رویترز نیز همین خبر را تایید نموده و اذعان دارد شرکت اپل و BMW اکنون در حال مذاکره برای همکاری در خصوص تولید یک خودروی مشترک هستند و به مراحل پایانی نزدیک گشته اند.

قبلا نوشته بودیم که تیم کوک، علاقه بسیاری به خودروی الکتریکی i3 پیدا کرده و تمایل دارد جنس بدنه خودروی اپل نیز همانند همین اتومبیل باشد. مجله آلمانی یاد شده همچنین اذعان داشته بود که تیم کوک به کشور آلمان و شهر لایپزیگ سفر کرده، به خطوط تولید BMW i3 نیز مراجعه نموده و با مقامات شرکت مورد بحث به گفتگو نشسته است. این دیدار البته در پاییز گذشته اتفاق افتاده اما اکنون منابع مختلف خبر می دهند که مذاکرات دوباره در حال انجام بوده و حتی نزدیک به مراحل پایانی هستند.

یکی از پژوهشگران صنعت خودرو به نام Klaus Froehlich، باور دارد که کمپانی آلمانی BMW در زمینه همکاری های خود بسیار محافظه کارانه عمل می نماید و به هیچ عنوان تمایلی ندارد تا درب های اکوسیستم خود را روی رقبای احتمالی بگشاید.

در مقطع کنونی، چنین به نظر می رسد که اپل می خواهد یک همکاری سازمان یافته شده با BMW داشته باشد چرا که همین شرکت، تجربیات بسیار بالایی در جذاب نمودن محصولات خود و بالا بردن کیفیت رابط های کاربری داشته و از سوی دیگر BMW نیز یکی از با کیفیت ترین برندهای خودروساز جهان به شمار می رود اما در مقطع کنونی، از هموطن خود به نام «بنز»، در زمینه ساخت خودروهای هوشمند عقب تر به نظر رسیده و اکنون همکاری با اپل می تواند یک فرصت طلایی برای طرفین به شمار رود. باید اندکی منتظر ماند و دید چه جزییات دیگری از این خبر منتشر خواهند شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل