نوکیا نقشه های HERE را با قیمت ۳.۲ میلیارد دلار به خودروسازان آلمانی می فروشد

نوکیا نقشه های HERE را با قیمت ۳.۲ میلیارد دلار به خودروسازان آلمانی می فروشد

بر کسی پوشیده نیست که نوکیا در پی فروش نقشه های HERE بوده و تمایل دارد به طور کلی خود را از این تجارت خارج نماید. اگرچه اکنون گمانه زنی می شود که برخی خریداران کدام شرکت ها خواهند بود اما در ماه ژوئن خبر رسیده بود که شرکت های خودروساز آلمانی از جمله آئودی، BMW و Daimler به احتمال زیاد جز کاندیدهای اصلی برای این خرید بزرگ خواهند بود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

نقشه های HERE از نوکیا اکنون در پلتفرم های مختلف در دسترس هستند و روز گذشته گزارشی رسیده بود مبنی بر اینکه هر سه شرکت خودروساز یاد شده، تمایل دارند تا مبلغی برابر با ۳.۲ میلیارد دلار را برای سرویس نقشه های مورد بحث پرداخت نمایند.

نوکیا، HERE را به بهترین شکل توسعه داده و از آن به عنوان یکی از برترین سرویس های راه یابی در میان پلتفرم های موبایل یاد می شود. همین موضوع، می تواند توضیحی باشد که چرا در گذشته و زمانی که ابتدا سخن از فروش نقشه ها به میان آمد، می شد نام اپل و مایکروسافت را نیز در میان علاقه مندان به خریداری کردن این سرویس دید. از سایر علاقه مندان به نقشه های HERE می توان کمپانی Uber و غول چینی، Baidu را نام برد.

اکنون گفته می شود که خبر نهایی شدن این داد و ستد با شرکت های آلمانی خودروساز که در فوق به آنها اشاره کردیم، نهایتا تا فردا به شکل عمومی منتشر خواهد شد. در زمانه ی فعلی سازندگان برتر خودرو در جهان به دنبال توسعه اتومبیل های بدون راننده خود هستند و نقشه های توسعه یافته از طریق نوکیا می تواند به همین کمپانی ها یاری رساند تا تکنولوژی اتومبیل های خودران را به سطوح بالاتری کشانده و آنها را سریع تر توسعه دهند.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato