آدیداس شرکت Runtastic را خریداری کرد

Runtastic شرکتی است که اپلیکیشن های ورزشی برای تلفن های همراه تولید می کند و از چند سال پیش با فراگیر شدن ابزارهای پوشیدنی هوشمند، فعالیت آن ها نیز رونق گرفت. با این رویکرد، آدیداس به عنوان یکی از نام اشنا ترین برندهای تولیدکننده لوازم و ابزار ورزشی، Runtastic را با قیمتی حدود 239 میلیون دلار خریداری کرد.

Florian Gschwandtner، مدیرعامل رانتستیک می گوید: «وقتی صحبت از فناوری دیجیتال و اپلیکیشن ها باشد، ما دانش بسیاری داریم و با گروه آدیداس به عنوان همکار (و به عنوان یکی از موفق ترین و فراگیرترین شرکت های ورزشی در دنیا)، کاری نیست که نتوانیم در زمینه سلامت و تناسب اندام انجام دهیم».

رانتستیک طی سال های اخیر سعی داشته تا برای تمامی فعالیت های ورزشی همانند دویدن، دوچرخه سواری در کوه، نرمش ها و کشش ها و ... اپلیکیشن های مناسبی عرضه کند. حتی برای تنظیم خواب نیز گزینه هایی مطرح است. در سوی دیگر، رانتستیک با ساخت ساعت GPS، مانیتور کننده ضربان قلب و همچنین Orbit، دستی در تولید سخت افزار هم دارد.

آدیداس نیز با سری ابزارها و وسایل micoach، تاحدودی سعی در ورود به دنیای تکنولوژی داشته؛ از ابزارهایی جهت ثبت حرکات ورزشی گرفته تا توپ فوتبال هوشمند. مشخص نیست که Runtastic قرار است چگونه و در چه جایگاهی با آدیداس کار کند اما بر اساس گفته های مدیرعامل این شرکت، رانتستیک همچنان به صورت یک شرکت فعالیت خود را خواهد داشت و نام برند همچنان زنده خواهد ماند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟