کارمند سابق اپل: این شرکت تا به حال سه نمونه اولیه استایلوس را برای آیپد تولید و آزمایش کرده است

کارمند سابق اپل: این شرکت تا به حال سه نمونه اولیه استایلوس را برای آیپد تولید و آزمایش کرده است

کارمند سابق اپل: این شرکت تا به حال سه نمونه اولیه استایلوس را برای آیپد تولید و آزمایش کرده است

یکی از کارمندان سابق کمپانی اپل به وبسایت بیزنس اینسایدر اطلاع داده که شرکت ساکن کوپرتینو تا به حال چندین نمونه ی اولیه متفاوت از استایلوس را برای آیپد توسعه داده است. وی می افزاید حدود چهار سال پیش حداقل سه مدل مختلف از ابزار مورد بحث آماده سازی شده بودند؛ جزئیات چندان زیادی در مورد کارایی آنها در دسترس نیست، ولی هر یک نوآوری های ویژه ای داشته اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این کارمند پیشین اپل گفته است که خودش هیچ یک از استایلوس ها را از نزدیک مشاهده نکرده، اما کسانی که وظیفه ی توسعه شان را عهده دار بوده اند به خوبی می شناسد و از وجودشان کاملاً اطمینان دارد.

او با صراحت اعلام نموده "افرادی که روی استایلوس ها کار می کرده اند هرگز از دلیل اینکه چرا حاصل تلاش شان به تولید انبوه نرسیده و وارد بازار نشده مطلع نگشته اند. به صورت معمول از آنها خواسته می شده بر روی یک ایده شروع به فعالیت نمایند و وقتی در حال رسیدن به نتیجه بوده اند همه چیز خاتمه پیدا می کرده و پروژه به اتمام می رسیده است."

بیزنس اینسایدر در بخش دیگری از گزارش خود آورده که منبع ناشناس شان تائید نموده همزمان با طراحی و اجرایی کردن استایلوس های مختلف، آیپد بزرگتر هم در دست توسعه بوده و نمونه های اولیه ای از آن ساخته شده است. گزارش های قبلی هم حکایت از این داشتند که اپل از سه الی چهار سال گذشته بر روی پروسه های تولید تبلتی ۱۲ اینچی کار می کرده.

گفتنیست که طی ماه های اخیر مکرراً شایعه ی توسعه ی یک استایلوس برای آیپد بوسیله اهالی کوپرتینو را می شنویم. Ming-chi Kuo تحلیلگر برجسته ی KGI Securities نیز پیش بینی کرده این استایلوس سرانجام تا پیش از پایان امسال به بازار خواهد آمد و ضمناً پتنت های متعددی هم تا به حال در رابطه با آن به بیرون درز یافته اند، که البته هیچ ضمانت اجرایی در مورد شان وجود ندارد و صرفاً ایده هایی به ثبت رسیده محسوب می گردند.

استیو جابز روزگاری نه چندان دور یکی از مخالفین سر سخت استایلوس بود، ولی کمپانی وی طی سال های اخیر در مسیرهایی کاملاً متفاوت از آرمان های او حرکت کرده؛ اپل موبایل های با صفحه نمایش بزرگ تولید نموده، سرویس موسیقی مبتنی بر حق اشتراک راه اندازی کرده، آیپدش دارای ویژگی های نرم افزاری همچون split-screen با هدف بهره وری بیشتر شده و وضعیت مالتی تسک نیز در آن بهبود یافته است.

لذا بعید نیست در آینده ای نه چندان دور مثلاً پائیز همین امسال شاهد معرفی آیپدی با نمایشگر بزرگتر از ۱۰ اینچ باشیم و رقابت غول تکنولوژی ساکن کوپرتینو با محصولاتی همچون سرفس مایکروسافت وارد فاز تازه ای شود. نظر شما چیست و فکر می کنید آیپد عظیم الجثه به همراه یک استایلوس در راه هستند و تحولی در بازار ایجاد خواهند نمود یا خیر؟

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل