آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس موفقیت فروش نسل قبلی را نخواهند داشت

آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس موفقیت فروش نسل قبلی را نخواهند داشت

در حالیکه تا کنون مرتباً می شنیدیم با بهبودهای سخت افزاری صورت گرفته بر روی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس اپل احتمالاً پس از عرضه ی این محصولات به بازار مجدداً به موفقیت تجاری قابل توجهی دست خواهد یافت و سود بی نظیری نصیبش خواهد گشت، حالا برخی از تحلیل گران برجسته نظریه ای کاملاً متفاوت با این موضوع ارائه کرده اند و باور دارند اعداد و ارقام بهتر در مورد کارایی، دلیلی بر استقبال بیشتر از آیفون های جدید نخواهد بود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در همین راستا یکی از کارشناسان کمپانی تحلیلی-آماری KGI Securities با استناد به گزارشی که توسط یک منبع تایوانی انتشار یافته، اظهار داشته سری آیفون های ۶ اس نخواهند توانست موجب رشد آمار و ارقام فروش کمپانی سازنده شان در سه ماهه چهارم ۲۰۱۵ گردند.

در واقع این تحلیل گر می گوید ممکن است نتایج مرتبط به سه ماهه مورد اشاره از آنچه که در بازه ی زمانی مشابه سال قبل رقم خورده کمتر بوده و اسمارت فون ساکنین کوپرتینو با تنزل در عرضه مواجه شود.

چنانچه پیش بینی صورت پذیرفته صحیح باشد، انتظار می رود اپل در سه ماهه منتهی به ماه دسامبر ۲۰۱۵ مابین ۶۵ الی ۷۵ میلیون دستگاه آیفون بفروشد. بنابراین احتمال دارد کمپانی مورد بحث رشد فروشی منفی یا برابر صفر را تجربه نماید، زیرا آنها در سه ماهه چهارم ۲۰۱۴ موفق شده بودند ۷۴.۵ میلیون تلفن هوشمند به دست کاربران برسانند.

گفتنیست در پس چنین تحلیلی دو دلیل عمده نهان شده. اولین دلیل مرتبط می گردد به فروش آیفون در کشور چین؛ اقتصاد کشور مذکور طی ماه های اخیر با چالش هایی مواجه بوده، رشد آن کند شده و در بخش هایی نیز ناپایداری جدی رخ داده و لذا به یقین تقاضا برای موبایل های برند اول جهان در بازار سرزمین اژدهای سرخ کمتر خواهد گشت.

در رابطه با دلیل دوم نیز ذکر می شود فناوری فورس تاچ بزرگترین دگرگونی در نسل بعدی آیفون خواهد بود، اپل به یقین عمده ی کمپین های تبلیغاتی خود را روی همین تکنولوژی متمرکز خواهد کرد ولی تحقیقات نشان می دهند فورس تاچ آنقدر برای کاربران جذاب نخواهد بود که وادارشان کند اسمارت فونی تازه ابتیاع نمایند.

نباید از یاد برد که این اولین پیش بینی انجام شده در رابطه با عدم رشد فروش آیفون در آینده نزدیک محسوب نمی گردد. در ماه ژوئن نیز Wells Fargo از Maynard Um و Munjal Shah از Jason Ng گفته بودند اپل نمی تواند موبایل های بعدی اش را همچون نسل پیشین به فروش برساند و چنین انتظاری اشتباه است.

حال باید منتظر ماند و دید بازار پس از ارائه ی آیفون های ۶ اس و ۶ اس پلاس رفتاری مشابه پیش بینی ها نشان خواهد داد و یا کارشناسان را شگفت زده می نماید. نظر شما چیست و آیا فکر می کنید فورس تاچ به همراه چند ارتقا سخت افزاری دیگر دلیل موجهی برای خرید یک آیفون تازه هستند؟

نظرات ۲۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato