مایکروسافت مشکل ری استارت شدن ویندوز ۱۰ را با ارائه بروزرسانی رفع خواهد کرد

مایکروسافت مشکل ری استارت شدن ویندوز ۱۰ را با ارائه بروزرسانی رفع خواهد کرد

مایکروسافت مشکل ری استارت شدن ویندوز ۱۰ را با ارائه بروزرسانی رفع خواهد کرد

در این که مایکروسافت قصد دارد پشتیبانی نرم افزاری قدرتمندی از ویندوز ۱۰ به عمل آورد هیچ شکی وجود ندارد، کما اینکه اولین آپدیت ها نیز به فاصله کمی از آغاز عرضه این محصول از راه رسیدند.

اما یکی از این آپدیت ها به نام KB3081424 که هفته پیش منتشر شده بود خود باعث ایجاد مشکل در سیستم عامل شده بود و کاربران متعددی در انجمن های مایکروسافت خبر داده بودند که پس از دانلود کردن این بروزرسانی کامپیوترشان در یک حلقه بی پایان ری استارت شدن گیر افتاده است.

مایکروسافت اعلام کرده قصد دارد آپدیت جدیدتری را برای رفع مشکل ایجاد شده توسط بروزرسانی پیشین ارائه کند. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس گزارش کاربران مشکل ایجاد شده به این شکل است که کامپیوتر پس از دریافت بروزرسانی، برای نصب آن ری ستارت می شود و پس از نصب بخشی از آن دوباره ری ستارت می شود.

این روندی است که چندبار تکرار می شود و در نهایت کامپیوتر پس از اعلام اینکه قادر به نصب آپدیت نیست، صفحه login به ویندوز را به نمایش در می آورد.

البته لازم به ذکر است که مشکل یاد شده برای همه کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ پیش نخواهد آمد و بطور مثال سیستم های ما در دیجیاتو بدون مشکل آپدیت شده و اختلالی در روند بروزرسانی آنها مشاهده نشد.

همچنین روش هایی نیز برای رفع این مشکل به شکل دستی وجود دارد، اما برای انجام آن لازم است تغییراتی در registry ویندوز انجام شود، در نتیجه بسیاری از کاربران ترجیح خواهند داد تا ارائه بروزرسانی از سوی خود سازنده صبر کنند.

مایکروسافت تصمیم دارد با ویندوز ۱۰ بیشتر به شکل یک سرویس رفتار کند تا محصول، در همین راستا این سیستم عامل بروزرسانی های خود را در مواقعی که کاربر مشغول استفاده از آن نیست بطور خودکار نصب کرده و هرچند امکان غیر فعال کردن این قابلیت وجود دارد، اما روشش پیچیده تر از آن است که بیشتر کاربران عادی موفق به انجامش شوند.

بروز مشکلات اینچنینی در سیستم عامل جدید می تواند تاثیر منفی زیادی در موفقیت مایکروسافت بگذارد، چرا که این شرکت در نسخه قبلی این نرم افزار ویندوز ۸، با ایجاد تغییرات زیاد در نوع تعامل کاربران با سیستم عامل، انتقاد بسیاری از این افراد را برانگیخت و اکنون در ویندوز ۱۰ تلاش دارد با درس گرفتن از مشکلات پیشین، با قدم هایی محتاطانه کاربران آزرده خاطر را به آغوش خود بازگرداند.

برای آشنایی بیشتر با خصوصیات و تغییرات آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت، می توانید بررسی اختصاصی ویندوز ۱۰ توسط دیجیاتو را مطالعه فرمایید.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل