نسخه پیش از بتای فایرفاکس، وبسایت ها را از گردآوری اطلاعات کاربرانشان منع می کند

مرورگرهای مختلف دارای وضعیتی به نام Private Mode یا مد خصوصی هستند تا کاربران بومی را از دریافت اطلاعات بیش از اندازه در مورد عادات وبگردی شما باز دارند. اما خود سایت ها چطور؟ آیا راهکاری برای جلوگیری از [جاسوسی] آنها از کاربرانشان وجود دارد؟

پاسخ موزیلا به این پرسش مثبت است. این کمپانی به تازگی یک نسخه پیش از بتای فایرفاکس را منتشر کرده که مد به روزرسانی شده Private Browsing آن مانع از دنبال نمودن رفتار کاربران در فضای مجازی از طریق ابزارهای تحلیلی و سایت های اجتماعی می شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این اقدام قطعا می تواند به کسب و کار برخی از شرکت ها آسیب برساند، با این همه، موزیلا اعلام کرده در هر صورت برای کاربران بهتر است که به صورت پیش فرض از تیررس راداری وبسایت ها دور بمانند.

این کمپانی اعلام نموده که کاربرانش در صورت برخورد با هرگونه مشکل می توانند به بخش کنترل مرکزی مرورگر خود مراجعه نموده و تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی شان را تغییر دهند.

اما نسخه پیش از بتای فایرفاکس تنها از این لحاظ تغییر نکرده و تایید افزونه ها نیز به صورت پیش فرض به آن اضافه گردیده که به لطف آن، پلاگین های اجتماعی دانلود شده شما نمیتوانند تولبارهای ناخواسته را به مرورگرتان بیافزایند یا به هر طریق اطلاعات بیشتری را از شما دریافتن نمایند.

البته لازم به یادآوری است که امکان غیرفعال کردن این قابلیت ها همچون کروم برای شما فراهم خواهد بود. در هر حال، اگر احساس می کنید که حریم خصوصی شما در خطر است و باید هرچه سریعتر به این امکانات دسترسی داشته باشید توصیه می شود که این بیلد را دریافت نمایید، در غیر اینصورت بهتر است که تا زمان عرضه نسخه نهایی آن منتظر بمانید.

Mobit

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟