پس از سالها شاهد عرضه نسخه جدیدی از مجیک ماوس و صفحه کلید بی سیم اپل خواهیم بود

هرچند اپل به شکل دائم سخت افزار کامپیوترهای خود را به روز می کند، اما ابزارهای ورودی این محصولات سالهاست بدون تغییر باقی مانده اند. به عنوان مثال در Magic Mouse از سال ۲۰۰۹ تاکنون بهبودی ایجاد نشده و صفحه کلید بی سیم ساخت این شرکت نیز عمری حتی دراز تر از این دارد.

اما به نظر می رسد اپل این ابزارها را به دست فراموشی نسپرده باشد، چرا که کمیسیون فدرال ارتباطات ایالات متحده فرم هایی را روی سایت خود منتشر کرده که نشان می دهند شرکت ساکن کوپرتینو سرانجام در حال آماده سازی نسخه تازه مجیک ماوس و صفحه کلید بی سیم خود برای عرضه به بازار است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

هردو این ابزارها در شکل نهایی خود برای گرفتن تاییدیه ها ارائه شده اند و هرچند از روی تصاویر تغییر چندانی در ظاهر آنها مشاهده نمی شود، اما در توضیحات عکس آمده که هر دو به باتری غیر قابل تعویض و قابل شارژ با USB مجهز هستند، اما از «مجیک ترک پد» صحبتی نشده که همانند مجیک ماوس فعلی، در حال حاضر از باتری های قلمی برای تامین انرژی خود استفاده می کند.

اپل همچنین در ساخت این ابزارهای جدید نسخه بلوتوث مورد استفاده را از ۲.۰ به ۴.۲ بروزرسانی کرده که از نمونه های فعلی بسیار سریع تر، امن تر و کم مصرف تر به شمار می رود و دو محصول تازه را به اولین نمونه های ساخت اپل تبدیل خواهد کرد که به این نسخه از بلوتوث مجهز هستند.

magic_mouse_2_fcc

با وجود بلوتوث نسخه ۴.۲ ممکن است کاربران بتوانند ماوس و صفحه کلید تازه را به آیپد پروی ۱۲.۹ اینچی متصل کنند، قابلیتی که از کیبورد نرم افزاری تدارک دیده شده در iOS 9 برای این منظور، بسیار کاربردی تر به شمار می رود.

اگر چنین قابلیتی ارائه شود احتمال دارد کیبورد جدید به میان برهای اختصاصی برای استفاده از محیط iOS نیز مجهز باشد، موردی که متاسفانه از روی تصاویر ارائه شده نمی توان در مورد آن نظر داد و در عکس کیبورد تنها وجود یک دکمه در کناره بالایی آن مشخص است.

13923-9060-Screen-Shot-2015-08-15-at-62812-PM-l

در پایان گفتنیست اپل برای ماوس جدید نام «مجیک ماوس ۲» را برگزیده، اما در اسناد منتشر شده برای اشاره به کیبورد تازه، به استفاده از نام صفحه کلید بی سیم بسنده شده است.

شرکت ساکن کوپرتینو همچنین قصد دارد در تاریخ ۹ سپتامبر مصادف با ۱۸ شهریور، در مراسمی نسل جدید iPhone و Apple TV را در کنار iPad Pro معرفی کند و اگر در این مراسم نسل تازه کامپیوترهای iMac هم رونمایی شوند، احتمال می رود در کنارشان این دو ابزار بروزرسانی شده را نیز مشاهده کنیم.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟