اپل تصمیم دارد اینتل را جایگزین کوالکام کند، آیا درآمد های این شرکت باز هم کاهش می یابند؟

اپل تصمیم دارد اینتل را جایگزین کوالکام کند، آیا درآمد های این شرکت باز هم کاهش می یابند؟

درآمد های کوالکام از همه سو در حال کاهش است. این غول حوزه فناوری در پی مشکلات پیش آمده برای چیپست پرچمدارش یعنی اسنپدراگون ۸۱۰ اعتماد بسیاری از کاربران و به دنبال آن مشتریان خود را از داست داد و پس از در گزارش مالی اخیر خود اعلام کرده که به دلیل کاهش درآمد ها مجبور است ۱۵ درصد از کارمندان خود را تعدیل کند.

اکنون نیز خبر جدیدی به گوش می رسد که اگر حقیقت داشته باشد، شرکت آمریکایی باز هم یکی دیگر از منبع های درآمد خود را از دست خواهد داد.

کوالکام در حال حاضر ساخت تمام چیپ های مودم مورد استفاده در آیفون ۶S را بر عهده دارد و برای این منظور از فناوری تولید ۲۰ نانومتری شرکت همکار خود یعنی TSMC بهره می گیرد، اما اگر خبر رسیده حقیقت داشته باشد، در سال ۲۰۱۷ و برای تولید آیفون های بعدی، شاهد عقد قرارداد اپل با گزینه های دیگری خواهیم بود که محتمل ترین آنها اینتل به شمار می رود.

اینتل هم مودم های خود را با استفاده از فرایند ۲۸ نانومتری TSMC تولید می کند و عجیب نخواهد بود اگر اپل این شرکت را به عنوان تامین کننده خود انتخاب کند.

پیشتر هم در سال جاری اخباری منتشر شده بود که بر اساس آنها گفته می شد اپل قصد دارد در آیفون ۶ اس مودم های LTE مدل XMM 7360 ساخت اینتل را بکار بگیرد، پس از آن اما خبر رسید که این شرکت تولید نیمی از مودم های آیفون را به عهده دارد و البته در نهایت هیچ کدام از این دو اتفاق نیافتاد.

تمدید نشدن قرارداد اپل با کوالکام در شرایط کنونی می تواند ضربه دیگری بر پیکر این تولیدکننده آمریکایی باشد، اما اکنون برای قضاوت در این مورد زود است و باید تا آغاز فرایند تولید نسل های بعدی آیفون و مشخص شدن تامین کنندگان قطعات این محصول منتظر بمانیم.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato