ریزر برای تولید هدست واقعیت مجازی از تکنولوژی اینتل بهره می برد

ریزر برای تولید هدست واقعیت مجازی از تکنولوژی اینتل بهره می برد

ریزر هر چقدر هم که نام بزرگی باشد، در زمینه هدست های واقعیت مجازی اصلا مهره بزرگی نیست و در حد دیگر شرکت ها فعلا در حال تولید نمونه های آزمایشی است، انتظار می رود پلتفرم OSVR درها را به سوی توسعه دهندگان باز بگذارد و استفاده از آن روی هر دستگاهی امکان پذیر باشد. حالا شاهد رونمایی محصول جدیدی از ریزر هستیم: دوربینی ۳D همانند کینکت که برای استریم بازی و واقعیت مجازی کاربرد دارد.

دستگاه مذکور که هنوز نامی برای آن برگزیده نشده، براساس تکنولوژی RealSense، تکنولوژی جدید اینتل برای دوربین ها، ساخته شده. در حال حاضر، تکنولوژی RealSense روی لپ تاپ ها مورد استفاده قرار می گیرد و حتی در برخی پهپادها نیز شاهد کاربرد آن هستیم.

کاری که این دستگاه انجام می دهد ساده است. تکنولوژی اینتل به دوربین ها قدرت این را می دهد که عمق تصویر را شناسایی کرده و شخصی که روبروی آن قرار گرفته را تشخیص دهد. این تکنولوژی برای کسانی که علاقه مند به استریم روی شبکه هایی نظیر توییچ هستند بسیار پر کاربرد است، چرا که با حذف عمق صحنه و افزودن افکت های خاص، می توان برنامه ای جذاب ارائه نمود. در واقع RealSense یک پرده سبز اتوماتیک است.

ریزر در پست وبلاگ خود، معرفی محصول فوق را گامی در جهت پیشرفت گیمینگ روی هدست های واقعیت مجازی دانست. دوربین ریزر می تواند سر بازیکن را دنبال نموده، آن را اسکن کرده و درون بازی قرار دهد تا حرکات طبیعی تر شده و کنترل نیز تنوع بیشتری پیدا کند. در واقع HTC و Valve با هدست خود و دوربین های نصب شده در اتاق نیز تلاش می کنند تا به چنین پیشرفتی برسند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato