صنعت بازی های ویدیویی تاثیر بسزایی روی بازار هدست های واقعیت مجازی خواهد داشت

صنعت بازی های ویدیویی تاثیر بسزایی روی بازار هدست های واقعیت مجازی خواهد داشت

صنعت بازی های ویدیویی تاثیر بسزایی روی بازار هدست های واقعیت مجازی خواهد داشت

اخبار مرتبط با تکنولوژی واقعیت مجازی، داغ تر از همیشه توسط رسانه ها و خبرنگاران دنبال می شود. گیمرها و دارندگان تلفن های هوشمند، هر دو از طرفداران پر و پا قرص این تکنولوژی هستند و می خواهند هر چه زود تر از آن روی دستگاه های خود بهره مند شوند.

تکنولوژی واقعیت مجازی می تواند فرصت های بسیاری را در زمینه ی توسعه ی بازی های ویدیویی فراهم سازد. همین عوامل سبب شده تا سونی، یکی از غول های بازی سازی جهان، وقت بسیاری را برای توسعه ی مورفیوس (هدست واقعیت مجازی سونی) صرف کند. مورفیوس اولین هدست واقعیت مجازی خواهد بود که قرار است به صورت مستقیم با یک کنسول بازی در تعامل باشد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

BI Intelligence طبق گزارشی که منتشر کرده، روی بازار بازی های ویدیویی و شاخه های آن متمرکز شده و تاثیرات صنعت بازی های ویدیویی را روی پیشرفت و بازار تکنولوژی واقعیت مجازی مورد بررسی قرار داده است.

globalgamingrevenueforecast

در ادامه به ۴ نمونه از تاثیراتی که صنعت بازی های ویدیویی می تواند روی بازار هدست های واقعیت مجازی داشته باشد، اشاره می کنیم:

  • ۱.۲ میلیار گیمر در جهان وجود دارد که در حدود ۱ میلیارد از آن ها از تلفن های هوشمند برای سرگرم شدن استفاده می کنند. همین عامل به تنهایی می تواند روی بازار هدست های واقعیت مجازی اثر مستقیم بگذارد.
  • بازی های موبایلی، از پر درآمد ترین بخش های صنعت بازی های ویدیویی به حساب می آید. با بررسی هایی که انجام داده ایم، پیش بینی می کنیم که درآمد حاصل از بازی های موبایل تا سال ۲۰۲۰، به ۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید که تقریبا دو برابر درآمد ۲۶ میلیارد دلاری این بخش، در سال جاری است.
  • در حال حاضر، در حدود ۳۰ میلیون کنسول بازی به فروش رسیده که تقریبا ۶۰% از آن ها مربوط به پلی استیشن ۴ و ۴۰% باقی مانده، نمایانگر فروش اکس باکس وان است.
  • در سال ۲۰۱۳، سونی و مایکروسافت مجموعا ۸۱ درصد از سهم کنسول های عرضه شده به بازار را در اختیار داشتند. این دو پلتفرم در حال حاضر تاثیر گذار ترین فضای ممکن برای بازی های ویدیویی را به وجود آوردند و توانایی شان حتما روی پذیرش تکنولوژی واقعیت مجازی از سوی جامعه کنسول گیمینگ موثر خواهد بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل