هدف بعدی شیائومی: تسخیر قاره آفریقا

تلفیقی از قیمت های رقابتی، پشتکار، بازاریابی خاص و البته اندکی هم چاشنی شانس، باعث گشته تا اکنون شیائومی وارد روزهای جذابی در تاریخ کمپانی خود شود. هفته گذشته بود که در دیجیاتو برایتان نوشتیم که این سازنده چینی، قادر شده تا در ۱۲ ساعت، ۸۰۰ هزار تلفن همراه Redmi Note 2 را به فروش برساند. این کمپانی همچنین در روزهای گذشته نسخه ای جدید از رابط کاربری اش را نیز معرفی نموده و گفته می شود پرچمدار قدرتمند بعدی خود به نام Mi 5 را هم در آینده نزدیک معرفی خواهد کرد.

این شرکت از ابتدا قصد داشته تا به آرامی گستردگی خود در بازارهای مختلف را افزایش دهد. پس از چند سال، شائومی از چین خارج شد و به یک بازار بزرگ دیگر به نام هندوستان سر زد. حال خبر می رسد که شرکت چینی قصد دارد در ماه آینده حضور خود را در قاره آفریقا اعلام نماید. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس گزارشی از وب سایت فوربس، شیائومی اکنون قرارداد خود را با یکی از توزیع کنندگان بزرگ قاره یاد شده تنظیم نموده و از ماه آینده عرضه موبایل های خود را نیز در آفریقا آغاز خواهد کرد. قاره آفریقا متشکل از ۵۴ کشور است که اکنون گفته می شود شرکت چینی به واسطه همکار خود، موبایل هایش را در ۵۰ کشور عرضه خواهد کرد.

کمپانی مورد بحث همچنین قصد دارد تا در ۱۴ کشور، فروشگاه هایی آنلاین را تاسیس نماید تا کاربران بتوانند موبایل ها را به شکل مستقیم سفارش دهند.

gsmarena_003

با این همه، درست است که در ظاهر، شرایط کنونی برای شیائومی و حضورش در آفریقا بسیار جذاب به نظر می رسند اما باید به خاطر داشت که این قاره، بازار بسیار جوانی در زمینه موبایل های هوشمند دارد و شیائومی نیز باید با احتیاط کامل در این جاده گام بردارد.

صرفا هفته گذشته بود که برایتان نوشتیم گوگل نیز پروژه اندروید وان را در این قاره دنبال کرده و تلفن همراه Infrix Hot 2 را با قیمت ۸۷ دلار و مشخصاتی کاملا قابل قبول عرضه کرده است. بر همین اساس، کار شرکت چینی برای رویارویی با رقبای ساکن این قاره و همچنین خود گوگل، به هیچ عنوان آسان نیست. بسیاری از تحلیلگران نیز در این میان باور دارند که موبایل های بالای ۱۰۰ دلار در مقطع کنونی، شانسی برای برنده شدن در آفریقا ندارند.

گفته می شود که در ابتدای کار، شیائومی دو موبایل Redmi 2 و Mi 4 را در آفریقا عرضه خواهد کرد که دارای اتیکت های قیمت ۱۶۰ و ۳۲۰ دلار هستند.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟