در سال ۲۰۱۵ کدام مرورگرهای موبایلی محبوبیت بیشتری دارند؟

کمپانی گجت لب به تازگی نتایج تحقیقی را منتشر کرده که در آن به مرورگرهای موبایلی مورد استفاده در کشورهای مختلف پرداخته شده است. همانطوری که انتظار می رود در گزارش مذکور سافاری از کمپانی اپل در کنار کروم از شرکت گوگل پیشتاز بوده و سایر اپلیکیشن های مشابه سهم اندکی را به خود اختصاص داده اند.

البته ناگفته نماند که آمار و ارقام در مورد برخی نقاط جهان و کشورهای خاص دارای تفاوت هایی منحصر به فرد هستند که این امر از عادات کاربران آن منطقه و احتمالاً نیاز هایشان ناشی می شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اجازه بدهید در ابتدا نگاهی داشته باشیم به بازار ایالات متحده، ۵۸.۲۸ درصد از این بازار در اختیار مرورگر سافاری قرار دارد که همین موضوع نشان می دهد اپل تا چقدر در میهن خود موفق بوده.

بعد از سافاری کروم محبوب ۳۱.۱۵ درصد از موبایل های اهالی ایالات متحده است و ۷.۷۲ درصد از سهام نیز به مرورگر پیش فرض اندروید یا همان Android Browser می رسد. در نهایت اینترنت اکسپلورر، اپرا و مرورگر بلک بری کمتر از یک درصد کاربران آمریکایی را جذب خودشان کرده اند.

دومین بازاری که می بایست مورد توجه قرار گیرد بازار چین است. در سرزمین اژدهای سرخ 37.63 درصد از افراد به سراغ Android Browser رفته اند، سافاری پاسخگوی ۳۵.۸۲ درصد از ترافیک موبایلی کشور مذکور بوده و کروم و فایرفاکس هم اعداد ۱۹.۹ و ۴.۴۱ درصد را به خود تخصیص داده اند.

هند که سومین بازار حائز اهمیت کنونی جهان را دارد کاربرانش توسط اندروید تسخیر شده اند و ۴۶.۵۸ درصدشان با کروم به گشت و گذار اینترنتی می پردازند. Android Browser دومین مرورگر محبوب این قشر به حساب می آید و مالک ۱۸.۴۱ درصد از اسمارت فون های ساکنین سرزمین فیل هاست و در نهایت سافاری و UC Browser مورد استفاده ۱۱.۹۲ و ۱۱.۳۱ درصد از افراد هستند.

در سایر نقاط جهان هم کروم و سافاری حرف اول را می زنند و مجالی به هیچ نام دیگری نمی دهند. البته در این میان یک استثانا نیز وجود دارد؛ آفریقای جنوبی.

در آفریقای جنوبی مرورگر بلک بری ۲۸ درصد از ترافیک اینترنتی-موبایلی را پاسخگوست و این عدد برای کروم به ۲۹.۹۹ درصد می رسد. ویتنام هم جز موارد خاص قرار می گیرد زیرا ۸۳.۹۴ درصد از موبایل های ساکنین اش Android Browser را برگزیده اند.

در پایان کروم یکی از بزرگترین موفقیت هایش را با تصاحب ۵۳ درصدی بازار کشور پرو به دست آورده در حالیکه دانمارکی ها ۷۲.۷۸ درصدشان با سافاری کنار آمده اند و به آن به چشم برترین گزینه ی فعلی نگاه می کنند.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟