سامسونگ در دوربین فبلت های جدیدش از سنسور خانگی ISOCELL استفاده می کند

سامسونگ در دوربین فبلت های جدیدش از سنسور خانگی ISOCELL استفاده می کند

سامسونگ تا پیش از سال جاری همانند سایر شرکت های سازنده تلفن های هوشمند به همکاری تامین کنندگان قطعات نیاز داشت. کره ای ها چیپست های بکار گرفته شده در موبایل هایشان را از شرکت آمریکایی کوالکام تامین می کردند و برای سنسور دوربین نیز به ژاپن سفر کرده و دست به دامن سونی می شدند.

امسال اما این رویه اندکی تغییر کرد؛ شرکت یاد شده به اعتماد به نفس بالایی رسید و به طور کلی کوالکام را در خصوص تامین چیپست هایش کنار گذاشت و به سراغ استفاده از چیپست های خانگی خود با کد اگزینوس رفت. اندکی بعد مشخص گردید که این شرکت برای سنسورهای دوربین هم رویکرد تقریبا مشابهی را در پیش گرفته. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گلکسی اس ۶ که در ماه مارس رونمایی شد، از یک سنسور دوربین ۱۶ مگاپیکسلی بهره مند بود که برخی از آنها ساخته سونی (IMX240) و بعضی دیگر، ساخته خود سامسونگ بودند.

حال اما مشخص شده که همه تلفن های هوشمند گلکسی نوت ۵ و همچنین اس ۶ اج پلاس که از سوی این شرکت توسعه یافته اند، از سنسورهای ISOCELL خود سامسونگ استفاده می کنند و دیگر خبری از سنسور IMX240 از سونی نیست.

البته این خبر هنوز به شکل رسمی از سوی خود سامسونگ تایید نشده اما در میان دستگاه هایی وب سایت «سم موبایل» مورد آزمایش قرار داده، هنوز هیچ یک از سنسور توسعه یافته از سوی سونی استفاده نکرده اند.

در صورتی که شما نیز تصمیم به خرید گلکسی نوت ۵ یا اس ۶ اج پلاس دارید می توانید با وارد کردن کد «#۳۴۹۷۱۵۳۹#*»، به منوی زیر دسترسی داشته و ببیند که سامسونگ در دوربین موبایل شما از چه نوع سنسوری استفاده کرده است.

Samsung-Galaxy-S6-edge+-Camera-Sensor-w600

Samsung-Galaxy-Note-5-Camera-Sensor-w600

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato