همه چیز درباره آیفون 13
مایکروسافت ۲۳۰۰ کارمند سابق نوکیا در فنلاند را اخراج می کند

مایکروسافت ۲۳۰۰ کارمند سابق نوکیا در فنلاند را اخراج می کند

خبر می رسد که مایکروسافت دور جدیدی از اخراج ها را آغاز خواهد کرد که بر اساس آن، ۲۳۰۰ کارمند فنلاندی که جز کارکنان نوکیا به شمار می روند، شغل خود را از دست خواهند داد.

اوج اخراج های مایکروسافت در سال گذشته رخ دادند؛ زمانی که بیش از ۱۸ هزار کارمند این شرکت در بخش های مختلف جهان کار خود را از دست دادند. مدتی پیش و در ماه ژوئن نیز ساتیا نادلا، مدیر عامل این غول نرم افزاری، برای کارکنان یادداشتی فرستاد و از آنها خواست که آمادگی لازم برای اتخاذ برخی تصمیمات مشکل در مایکروسافت را داشته باشند. دلیل این تصمیمات در مایکروسافت، عدم درآمدزایی بخش موبایل اعلام شده و در ماه جولای نیز عنوان شده بود که برخی از کارمندان این قسمت، شغلشان را از دست خواهند داد.

اکنون اما بر اساس گزارش روترز، سه مرکز توسعه محصول در کشور فنلاند باقی مانده که مایکروسافت تصمیم گرفته یکی از این مراکز را تعطیل کند؛ تصمیمی که  باعث بیکار شدن بیش از ۲۳۰۰ کارمند خواهد شد. این مرکز در شهر Salo قرار گرفته و مایکروسافت فعلا تصمیم دارد تا دو مرکز دیگر که در شهر های «تامپره» و «اسپو» قرار گرفته اند را حفظ کند.

تا کنون تلاش های مایکروسافت در زمینه علاقه مند سازی کاربران به پلتفرم ویندوز فون، نتیجه چندانی در بر نداشته و بر اساس آخرین آمارها، این پلتفرم اکنون سهمی حدود ۳ درصد را به شکل جهانی در دست دارد. همین موضوع باعث گشته تا شاهد اخراج های مکرر در میان کارمندان سابق نوکیا و همچنین کوچک سازی مراکز آن و البته زیان اعلام کردن کلی خرید برند نوکیا باشیم؛ زیانی که هزینه ای حدود ۷ میلیارد دلار روی دست مایکروسافت گذاشت.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato