با DisplayCover آشنا شوید، کیبورد تبلت جدید مایکروسافت که به نمایشگر لمسی مجهز است

با DisplayCover آشنا شوید، کیبورد تبلت جدید مایکروسافت که به نمایشگر لمسی مجهز است

سازندگان روز به روز در تلاش برای کم کردن فاصله بین تبلت ها و لپ تاپ ها هستند و در یکی از آخرین موارد، گروه علوم کاربردی مایکروسافت نمونه اولیه یک کیبورد تبلت را ساخته که به نمایشگر لمسی مجهز است.

این کیبورد/کاور DisplayCover نام دارد و به نمایشگری کشیده از نوع e-ink با رزولوشن ۳۰۵ در ۱۲۸۰ مجهز است که کاربر با استفاده از آن می تواند به میان بر اپلیکیشن های موجود در تبلت دسترسی داشته، یا به وسیله فرمان های حرکتی یا قلم استایلوس به تعامل با رابط کاربری دستگاه بپردازد.

گروه سازنده در ویدیویی عملکرد این کیبورد را به نمایش گذاشته اند و بر اساس آن می توان گفت امکان استفاده از قلم یکی از کاربردی ترین قابلیت های این ابزار است که مواردی مثل امضا کردن اسناد و نوت برداری را به ساده ترین شکل امکان پذیر می کند.

در ادامه این مطلب برای مشاهده ویدیوی نحوه عملکرد DisplayCover با دیجیاتو همراه باشید.

یک مورد استفاده بسیار کاربردی دیگر نیز به نرم افزارهایی مثل فتوشاپ مربوط می گردد که در آنها کاربر نیاز دارد به شکل دائم به پالت ابزار نرم افزار دسترسی داشته باشد و در صورت وجود محصولی مثل DisplayCover، کاربر می تواند پالت ابزار را درون نمایشگر کیبورد قرار دهد تا این بخش دیگر همیشه بخشی از نمایشگر اصلی تبلت را در اشغال خود نداشته باشد.

در مورد دلیل انتخاب پنل از نوع e-ink هم باید گفت همانطور که قابل حدس است، این فناوری به دلیل مصرف بسیار ناچیز انرژی برای ساخت این کاور مورد استفاده قرار گرفته است.

در پایان گفتنیست هرچند DisplayCover هنوز با رسیدن به آمادگی کامل برای عرضه به بازار فاصله دارد، اما ساخت همین نمونه اولیه هم نشان می دهد با وجود پیشرفت های شگرف تکنولوژی در سال های اخیر، هنوز ابتکارات زیادی در دنیای تبلت ها قابل انجام هستند که می توانند نحوه تعامل ما با ابزارهایمان را دگرگون کرده و استفاده از این گجت ها را به مراتب ساده تر کنند.

در پایان می توانید ویدیویی از نحوه عملکرد این گجت جذاب را مشاهده نمایید.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato