اپل و سیسکو همکاری مشترک خود را اعلام کردند

اپل و سیسکو همکاری مشترک خود را اعلام کردند

در سال ۲۰۰۷ و پس از استفاده اپل از نام «iPhone» برای تلفن هوشمندش، کمپانی سیسکو از اپل شکایت کرد چرا که امتیاز تجاری استفاده از همین نام را در اختیار داشت. Cisco این نام را در سال ۲۰۰۰ برای خود ثبت کرده بود چرا که در آن زمان، همین شرکت هم در حال تحقیقات گسترده ای در مورد دستگاهی بود که بتواند اینترنت را به کاربران، در حال حرکت و فراتر از کامپیوترهای شخصی عرضه کند.

«جابز» اما با Cisco به مذاکره پرداخت و مشخص هم نشد که چگونه این نام در نهایت به اپل رسید. امروز ولی روابط این دو شرکت وارد مرحله ای جدید شد؛ اپل و سیسکو همکاری خود را به شکل رسمی اعلام کرده اند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گفته شده که این همکاری آغاز گشته تا محصولات اپل، از جمله آیفون و آیپد بتوانند استفاده تجاری بیشتری برای سازمان ها داشته باشند.

حال مشخص گردیده که آقای تیم کوک و جان چمبرز، مدیران عامل اپل و سیسکو، بیش از ۱۰ ماه در حد مذاکره در خصوص ابعاد این همکاری بوده اند.

آقای کوک در همین رابطه می گوید: «برای ما مشخص گشته که همکاری با سیسکو، می تواند باعث شود تا کاربردهای تجاری محصولاتمان را به مرحله تازه ای وارد کنیم.»

همچنین در متن این اعلامیه گفته شده: «شبکه های سیسکو و دستگاه های مبتنی بر iOS بهینه شده اند تا به شکل صحیحی با هم کار کرده و از ثبات بسیار بالایی برخوردار گردند. این مسائل در کنار هم باعث خواهند شد تا کاربران، بتوانند به بهره وری بالاتری دست پیدا کنند.»

بر همین اساس می توان متصور بود که دسترسی کاربران پلتفرم iOS به سرویس های سیسکو همانند Spark، Telepresence و WebEx به شکل آسان و بهینه تری انجام خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato