نسل جدید «Apple TV» احتمالا از کنترلرهای بلوتوثی برای گیمینگ پشتیبانی خواهد کرد

تا کنون شایعات جالبی در خصوص نسخه جدید Apple TV مطرح گشته اند. در روزهای گذشته از احتمال ورود اپل به دنیای گیمینگ با این محصول نوشته بودیم. حال اما وب سایت 9to5Mac گزارش جدیدی را منتشر کرده که ابعاد تازه و جذاب تری را به ماجرای Apple TV بخشیده.

بر اساس گزارش منبع یاد شده، اپل تی وی بعدی می تواند به کنترلر (دسته بازی) کنسول های گیمینگ که از بلوتوث پشتیبانی می کنند، متصل گردد. گفته شده که نمونه جدید از محصول اپل خواهد توانست از کلیدهای حساس به فشار، جوی استیک ها و کنترل های حرکتی پشتیبانی به عمل آورد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این تکنولوژی ها هیچکدام عجیب و یا جدید نیستند اما به کاربر اجازه خواهند داد تا بازی های موجود در پلتفرم iOS را به تلویزیون خود کشانده و با Apple TV به اجرای آنها بپردازند. در حال حاضر به نظر می رسد که این کنترلرها از سوی سازندگان شخص ثالث به تولید خواهند رسید نه خود اپل.

منبع یاد شده اظهار نموده که بر خلاف گزارش قبلی، ریموت کنترل اپل تی وی قابلیت شناخت حرکت دست کاربران را (همانند کنترلر کنسول Wii) نخواهد داشت. صرفا برخی از ژست های حرکتی ساده که اکنون در آیپد و آیفون موجود هستند را خواهد پشتیبانی خواهد کرد. برای مثال می توانید در بازی های ریسینگ، ریموت کنترل خود را اندکی کج کرده و خودرویی را هدایت کنید.

apple-tv-with-game-controller

تا کنون در خصوص ریموت کنترل نسل بعدی اپل تی وی صحبت های زیادی شده اما به نظر می رسد گزارش 9to5Mac، نهایی باشد. اکنون انتظار می رود تا این ریموت کنترل، به یک تاچ پد لمسی، کلید هوم و کلید فراخوانی «سیری» مجهز شده باشد. در این میان همچنین انتظار می رود که باتری مورد استفاده در این ریموت کنترل، قابل تعویض از سوی کاربر باشد نه از نوع شارژ شدنی.

در حال حاضر همچنین انتظار می رود که اپل، یک اپ استور اختصاصی را برای این محصول تاسیس کند تا دسترسی به بازی، اپلیکیشن، فیلم، سریال و موسیقی برای کاربران آسان تر گردد. البته این مسائل به معنای آن نیستند که اپل تصمیم دارد قدمی بسیار محکم در دنیای گیمینگ بردارد؛ همانطور که پیشتر نیز گفتیم، شرکت ساکن کوپرتینو احتمالا خواهد خواست تا بازی های معمولی که در پلتفرم iOS یافت می شوند را به نمایشگر تلویزیون شما بکشاند.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟