کمپانی Seagate در حال توسعه نوعی هارد HDD و ۲.۵ اینچ با ضخامت ۷ میلیمتر است

بعد از توسعه فراگیر درایوهای SSD، تصور می شد که هاردهای HDD به زودی رو به نابودی خواهند رفت و دیگر کسی تمایلی به استفاده از آنها نخواهد داشت.

اگرچه روز به روز شاهد استفاده سازندگان بیشتری از SSD ها در کامپیوترهای شخصی هستیم اما هنوز هم می توان پیشرفت های شگرفی را در زمینه توسعه هاردهای HDD مشاهده کرد. امروز کمپانی Seagate از اولین هارد دیسک ۲.۵ اینچی و ظرفیت ۱ ترابایتی با ضخامت ۷ میلیمتر رونمایی کرد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در حال حاضر هاردهای HDD در پکیج های ۹.۵ و ۱۵ میلیمتری عرضه می گردند اما سیگیت قادر گشته تا همین نمونه ها را با حجم ۱ ترابایتی در پکیجی ۷ میلیمتری قرار دهد.

در بیانیه خبری این شرکت آمده: «به عنوان اولین کمپانی در این حوزه، مختفریم اعلام نماییم که مهندسان ما توانسته اند هارد دیسک های ۲.۵ اینچی با ظرفیت ۱ ترابایت را در ابعاد کوچک تری جای دهند. تکنولوژی به کار رفته در این محصول نیز جدید است و با استفاده از آن، می توان تا چهار برابر فضای ذخیره سازی یک درایو ۲۵۶ گیگابایتی SSD را با قیمتی کمتر تهیه کرد.»

مکانیزم جدید سیگیت موجب گشته تا حتی وزن این محصولات نیز کمتر از پیش باشد. صدای تولیدی از طریق HDD های جدید نیز کاهشی قابل توجه داشته و می توانند در برابر ضربه هم مقاومت بیشتری از خود نشان دهند.

Seagate عنوان کرده که وزن نمونه های جدید تا ۲۵ درصد از نمونه های پیشین کمتر بوده و به زودی سازندگان گجت های سخت افزاری قادر خواهند بود تا از آنها در محصولات خود بهره جویند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟