ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شوک درمانی و اسکلت رباتیک، قدرت حرکت را به یک فرد ناتوان باز گرداند

این نخستین باری نیست که مارک پالاک اسکلت رباتیک Ekso Bionics را امتحان می کند، اما این دفعه او موفق شده که به شکل طبیعی تری حرکت نماید. پالاک که از سال 2010 میلادی از کمر به پایین ...

این نخستین باری نیست که مارک پالاک اسکلت رباتیک Ekso Bionics را امتحان می کند، اما این دفعه او موفق شده که به شکل طبیعی تری حرکت نماید.

پالاک که از سال 2010 میلادی از کمر به پایین فلج شد، به لطف فرایندی به نام «تحریک جلدی نخاع» توانست کنترل احساسات پای خود را به دست بگیرد.

در جریان این فرایند، تیمی از محققین UCLA الکترودهایی را روی پوست او قرار داده و نخاع پالاک را با استفاده از شوک های الکتریکی تحریک کردند. پس از این فرایند، پاهای پالاک در زمان انجام تمرینات بدنی نوعی حس خارش و سوزش را تجربه کرد و توانست بخشی از کنترل اختیاری خود را به دست بگیرد.

او حالا می تواند پاهای خود را بالا بیاورد و زانو هایش را خم کند و حتی فرایند تعریق اندام های فلج او هم که از زمان بروز سانحه متوقف گردیده بود، مجددا آغاز شده است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

با در نظر داشتن همین مساله، حالا پوشش خارجی رباتیک ساخته شده برای او که انرژی مورد نیازش را از باتری تامین می کند عملکرد خوبی را در کنار پاهای پالاک از خود نشان می دهد تا حرکتی طبیعی تر را برای وی به ارمغان بیاورند.

این فرد احتمالا هیچگاه نمی تواند بدون نیاز به کمک یا ابزارهای کمکی راه برود با این همه نتایج به دست آمده از شوک درمانی پاهای او حیرت انگیز توصیف شده اند.

با این روش درمانی، پالاک توانست چند هزار قدم را طی کند. آنطور که یکی از محققین شرکت کننده در این پروژه اظهار داشته، علیرغم پیشرفت های صورت گرفته در ابزارهای کمکی و رباتیک، برای آنکه کیفیت زندگی این دسته از افراد بهبود پیدا کند لازم است که تا حدودی کنترل حسی اندام های فلج خود را نیز به دست بیاورند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • آریا
  آریا | ۱۸ شهریور ۱۳۹۴

  زنده باد علم

 • genius
  genius | ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

  اگه مهندسا نبودن پزشکا چیکار میخواستن بکنن؟؟؟!!!!

 • عـــامـر
  عـــامـر | ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

  امیدوارم موثر واقع بشه و بشه با اون خیلیا رو درمان کرد

مطالب پیشنهادی