همه چیز درباره آیفون 13
آیفون های جدید از امکان ثبت «عکس زنده» بهره مند خواهند بود

آیفون های جدید از امکان ثبت «عکس زنده» بهره مند خواهند بود

اپل در مراسم امروز خود علاوه بر رونمایی از آیفون های ۶S و ۶S Plus از قابلیت جدید این محصولات نیز پرده برداشت که کاربران با استفاده از آن می توانند «عکس های زنده» ثبت کنند، تقریبا مشابه آنچه در داستان های هری پاتر وجود دارد.

برای انجام این کار می توانید با استفاده از فناوری فورس تاچ آیفون های تازه، Live Photo یا تصاویر متحرک مشابه فایل های GIF ایجاد کنید، عکس هایی که در ابتدا ثابت هستند اما با وارد آمدن فشار، تحرکشان آغاز می گردد.

البته فیلم هری پاتر تنها دلیلی نیست که باعث می شود چنین تصاویری آشنا به نظر برسند، چرا که سازندگان دیگری نیز پیشتر امکان ثبت تصاویر زنده را در محصولات خود ارائه کرده بودند، از جمله تلفن هوشمند لومیا ۹۳۰ ساخته شده توسط نوکیا.

البته باید در نظر داشت اپل کاربران بسیار گسترده تری دارد و هرچند این قابلیت قبلا هم ارائه شده، اما عرضه مجدد آن توسط شرکت ساکن کوپرتینو می تواند در گسترش آن تاثیر زیادی داشته باشد، خصوصا بین کاربران جوانی که از ایجاد تنوع در تجربه عکاسی خود استقبال می کنند.

تفاوت عمده تصاویر زنده اپل با GIF ها در این است که عکس های ثبت شده با آیفون از چندین تصویر ۱۲ مگاپیکسلی تشکیل شده اند، در حالی که فایل های GIF معمولا رزولوشن و کیفیت چندان بالایی ندارند.

برای ثبت این تصاویر نیز به روند خاصی احتیاج نیست و iOS 9 به شکل خودکار با ثبت هر عکس، یک ویدیوی ۱.۵ ثانیه ای از قبل و بعد آن نیز ذخیره می کند.

در پایان گفتنیست با توجه به اضافه شدن امکان استفاده از تصاویر متحرک به عنوان والپیپر در آیفون های جدید، کاربران قادر خواهند بود عکسهای زنده خلق شده توسط خود را نیز به عنوان تصویر زمینه تلفن هوشمند خود انتخاب نمایند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato