۳۲ دقیقه فیلمبرداری 4K حافظه آیفون ۱۶ گیگابایتی را پر خواهد کرد

۳۲ دقیقه فیلمبرداری 4K حافظه آیفون ۱۶ گیگابایتی را پر خواهد کرد

یکی از مهمترین تغییراتی که اپل در آیفون های جدید اعمال کرده، امکان فیلم برداری با رزولوشن ۴K است. این موضوع به شما اجازه می دهد ویدیوهایی با جزییات فوق العاده بالا را به ثبت رسانید و خاطرات خود را با کیفیتی مثال زدنی، ضبط نمایید.

فیلمبرداری ۴K به همان میزان که از کیفیتی بالا برخوردار است، به فضای بالایی نیز برای ذخیره سازی نیاز دارد. در واقع هر یک دقیقه از ویدیوهای ۴K برابر با ۳۷۵ مگابایت از فضای دستگاه را به خود اختصاص خواهند داد.

پیش از این در مطلبی عنوان کردیم که چرا خرید آیفون ۱۶ گیگابایتی می تواند یک اشتباه به تمام معنا باشد، اما اکنون بار دیگر می خواهیم یادآوری کنیم که بهتر است در صورت خرید این مدل از آیفون، بی خیال ضبط فیلم ها با کیفیت ۴K شوید.

با در نظر گرفتن اینکه در آیفون ۱۶ گیگابایتی، تنها ۱۲ گیگابایت فضای خالی در اختیار شما قرار می گیرد، می توان نتیجه گرفت که تنها ۳۲ دقیقه فیلمبرداری ۴K ، حافظه دستگاه را به طور کلی پر می کند.

البته اپل هرگز شما را مجبور نمی کند که حتما از این رزولوشن برای ضبط فیلم های خود استفاده نمایید و شما همواره این امکان را دارید تا رزولوشن های پایین تری را انتخاب کنید. هر یک از این رزولوشن ها به شرح زیر، فضای دستگاه را به خود اختصاص خواهند داد:

  • رزولوشن ۷۲۰p با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه: ۶۰ مگابایت در هر دقیقه
  • رزولوشن ۱۰۸۰p با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه: ۱۳۰ مگابایت در هر دقیقه
  • رزولوشن ۱۰۸۰p با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه: ۲۰۰ مگابایت در هر دقیقه
  • رزولوشن ۴K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه: ۳۷۵ مگابایت در هر دقیقه

پس اگر قصد استفاده از قابلیت فیلمبرداری ۴K را دارید بهتر است به سراغ آیفون ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایتی بروید. در نسخه ۶۴ گیگابایتی می توانید ۲.۵ ساعت ویدیو ۴K ضبط کنید و در نسخه ۱۲۸ گیگابایتی نیز تا ۵.۳ ساعت امکان ثبت با کیفیت خاطرات خود را پیدا خواهید کرد.

نظرات ۴۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato