اپل به نگرانی ها پیرامون نقض حریم شخصی توسط سیری پاسخ می دهد

اپل به نگرانی ها پیرامون نقض حریم شخصی توسط سیری پاسخ می دهد

هفته گذشته اپل از چند ویژگی جالب در مورد آیفون جدید خود برای مان گفت. از همیشه شنوا بودن سیری گرفته تا قابلیت های منحصر به فرد دوربین دستگاه. آیفون شما از این پس با گفتن عبارت Hey Siri به شما پاسخ خواهد داد. در حقیقت لازم نیست هیچ دکمه ای را برای فعال کردن سیری فشار دهید، سیری خود به خود گوش می دهد و منتظر است که این عبارت را بشنود.

بنابراین ساده است که بگوییم میکروفون آیفون ۶ اس شما همواره روشن خواهد بود. قابلیت دیگر، Live Photos است که به کاربر اجازه می دهد یک ثانیه قبل و بعد از هر عکس را فیلم برداری کند، با این ترفند، آیفون ۶ اس، علاوه بر ضبط تصویر، یک ویدیوی دو ثانیه ای هم از آن تهیه می کند. هر دو این گزینه ها روی تمام آیفون های جدید هستند اما اگر نگرانی هایی دارید، می توانید آن ها را خاموش کنید.

اپل در هر صورت تضمین می دهد که در این ارتباط نگرانی وجود ندارد و تمام صداها به صورت محلی و درون تلفن همراه بررسی می شوند و هیچکدام تا زمانی که سیری برای تحلیل و تفسیر نیازمند سرورهای اپل نباشد، به جایی آپلود نمی شود. سخنگویان کمپانی به تک کرانچ می گویند: «در هیچ حالتی، دستگاه چیزی که کاربر می گوید را ضبط و اطلاعات آن را به اپل ارسال نمی کند، مگر اینکه این ویژگی فعال شود.»

در حقیقت، آیفون ۶ اس فقط چند ثانیه اخیر صداها را ضبط می کند و پس از آن مرتبا همه چیز روی صداهای قبلی ضبط می شود و آنچه که پیشتر شنیده شده بود حذف خواهد شد. در مورد Live Photos، اپل به تک کرانچ می گوید: «تصاویر ضبط شده پیش از عکس نه در دستگاه کاربر ضبط می شود و نه برای کسی ارسال می گردد.»

آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد؟ آیا اپل می تواند از داده هایی که ما در اختیارش می گذاریم منبعی بزرگ برای خود بسازد یا این ها خیالاتی باطل اند؟

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato