سیستم عامل سیانوژن به زودی مجهز به کورتانا خواهد شد

بر اساس گفته های مدیرعامل و یکی از موسسین سیانوژن، کرت مک مستر، ورژن جدید این سیستم عامل، دستیار صوتی مایکروسافت را درون خود خواهد داشت. برخلاف سیری و Google Now که محدود به اکوسیستم های خود شده اند، کورتانا قرار نیست صرفا برای ویندوزفونی ها باشد.

پس از آپدیت های ویندوزفون 8.1 و ویندوز 10 موبایل، کورتانا کم کم تبدیل به یکی از بهترین دستیارهای صوتی شد و مایکروسافت قصد دارد او را برای سیستم عامل های دیگر نیز عرضه کند. گویا سیانوژن اولین تولید کننده ای است که به سراغ شراکت با مایکروسافت رفته.

چندی پیش، مایکروسافت ورژن بتای کورتانا را برای اندروید معرفی نمود که اولین قدم آن ها برای تصاحب پلتفرم های دیگر بود. با این حال، از آنجایی که هوش مصنوعی همراه مستر چیف، کورتانا روی اندروید همانند یک اپلیکیشن عمل می کند، کارهای زیادی نیست که کورتانا بتواند روی اندروید انجام دهد.

چند ماه پیش خواندیم که سیانوژن و مایکروسافت قصد همکاری نزدیک با یکدیگر دارند و حالا عرضه کورتانا می تواند نقطه اوج این همکاری باشد. مک مستر در صحبت های خود از گنجاندن سیری در بطن سیستم عامل گفت و عملکرد آن به عنوان یک اپلیکیشن جداگانه در اندروید را بی کاربرد دانست.

البته مک مستر روی این موضوع تاکید داشت که کورتانا به بخشی از سیستم عامل سیانوژن تبدیل خواهد شد و نه CyanogenMod. بنابراین لازم است که یک تلفن همراه مثل تلفن های Wileyfox یا Micromax Yureka خریداری کنید تا از کورتانای نیمه اندرویدی لذت ببرید.

سرور ابری

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟