احتمال دارد که اپل تولید چیپ A10 برای آیفون 7 را به شرکت TSMC واگذار کرده باشد

احتمال دارد که اپل تولید چیپ A10 برای آیفون 7 را به شرکت TSMC واگذار کرده باشد

هنوز آیفون ۶ اس وارد بازار نشده است که گزارشات تازه ای در مورد سفارش گذاری اپل برای ساخت چیپ A10 منتشر گردیده. این چیپ که قرار است در آیفون ۷ مورد استفاده قرار گیرد آنطور که در شایعات آمده توسط شرکت تولیدکننده نیمه رسانای تایوان (TSMC) تامین خواهد شد.

کمپانی مذکور نیز اعلام داشته که نیمی از چیپ های A9 مورد استفاده در آیفون های جدید (آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس) را خودش تولید کرده که البته بهتر است کمی با دیده تردید به این ادعا نگریسته شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در این گزارش (که البته شرکت TSMC نیز واکنشی را به آن نشان نداده) آمده است که این کمپانی تایوانی تامین کننده انحصاری پردازنده A10 خواهد بود و تولید انبوه آن را نیز در ماه مارس آغاز می کند.

براساس این توافق، TSMC برای تولید این چیپ ها از تکنولوژی ۱۶ نانومتری FinFET خود بهره می گیرد. البته تردیدها در مورد این مساله بی دلیل نیست چراکه سال قبل نیز خبر رسید که هم سامسونگ و هم TSMC خود را به عنوان یگانه تامین کننده چیپ های A9 اعلام کرده اند و کمی بعد گزارشی منتشر گردید که نشان می داد هر دوی این شرکت ها از جمله مشارکت کنندگان این پروژه خواهند بود.

اختلاف نظرهایی که به دنبال انتشار این خبر در مورد دریافت سفارش از اپل مطرح گردید عاقبت نتایجی ناخوشایند را برای هر دوی این شرکت ها به دنبال داشت و حتی پرونده ای در دادگاه های آمریکا گشوده شد که در آن، یکی از کارکنان سابق TSMC به فروش اسرار محرمانه شرکت خود به سامسونگ متهم گردید.

تری گو مدیر عامل فاکسکان نیز به لابی گری به نفع TSMC متهم گردید که ظاهرا به خاطر ترسش از بیشتر شدن سهم سامسونگ از پروژه های تولیدی اپل دست به چنین اقدامی زده بود.

البته اینکه اپل پروژه تولید این چیپ ها را به کلی به یک کمپانی تایوانی واگذار کند چندان هم مساله عجیبی نیست بلکه این مساله جای تردید دارد که آیا اهالی کوپرتینو به این زودی فرایند تولید قطعات برای آیفون ۷ را آغاز کرده اند؟

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato