پروژه مورفیوس رسما PlayStation VR نام گرفت

ساعاتی پیش، سونی در توکیو ژاپن کنفرانسی مخصوص برند پلی استیشن برگزار کرد و طی آن از چند بازی و طرح جدید برای پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ویتا پرده برداشت.

همچنین شاهد کاهش قیمت کنسول پلی استیشن ۴ در بازار ژاپن بودیم؛ زمان آن رسیده که مردم علاقه بیشتری به کنسول های نسل جدید نشان دهند و همانند باقی نقاط جهان، کم کم پلی استیشن ۳ را فراموش کنند. کاهش قیمت اولین گام بود اما خبر مهمی که مدت ها انتظار آن را می کشیدیم، اعلام نام پروژه مورفیوس بود.

پروژه مورفیوس که نام غیر رسمی هدست واقعیت مجازی سونی بود، حالا رسما PlayStation VR نامیده می شود. پلی استیشن وی آر سال آینده برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد و تعداد بسیاری از بازی های کنونی قابلیت اجرا روی آن را دارند. هم اکنون، حاضرین در توکیو می توانند پلی استیشن وی آر را امتحان کنند.

فارغ از فضای کنسولی، پلی استیشن وی آر تکمله ای خواهد بود برای پلی استیشن ۴ اما رقبای اصلی آن آکیلس ریفت از فیسبوک و وایو (حاصل همکاری مشترک HTC و Valve) هستند. تمامی محصولات نامبرده اوایل سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه خواهند شد و قیمت هایی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای آن ها پیش بینی شده است.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟