ارائه خدمات مایکروسافت Zune از تاریخ ۲۴ آبان متوقف خواهد شد

ارائه خدمات مایکروسافت Zune از تاریخ ۲۴ آبان متوقف خواهد شد

ارائه خدمات مایکروسافت Zune از تاریخ ۲۴ آبان متوقف خواهد شد

سرویس موسیقی مایکروسافت به نام Zune در زمره خدماتی به شمار می رود که این شرکت نتوانست در بازار رقابت آن را چندان به موفقیت برساند و حالا کمپانی ساکن ردموند اعلام کرده قصد دارد ارائه این سرویس را از تاریخ ۲۴ آبان متوقف کند.

بر اساس اعلام مایکروسافت کاربران از این تاریخ دیگر قادر نخواهند بود موسیقی های ارائه شده در Zune را استریم و دانلود کنند و حتی محتوای خریداری شده توسط کاربران که دارای قفل DRM باشند نیز امکان دارد دیگر قابل پخش نباشند، موردی که البته شامل پخش کننده های موسیقی سری Zune ساخت این شرکت نمی شود. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

البته چنین تصمیمی به معنی تسلیم شدن مایکروسافت در زمینه خدمات موسیقی نیست چرا که این شرکت تصمیم دارد کاربرانی که خدمات Zune Music Pass را خریداری کرده اند را به سرویس تازه خود به نام Groove انتقال دهد، سرویسی که روی ابزارهای مبتنی بر ویندوز ۱۰، اندروید، iOS و حتی کنسول Xbox One قابل دسترسی است.

مایکروسافت برای منظور اشتراک ۳ ماهه کاربران Zune را به اشتراک ۱ ماهه سرویس Groove تغییر می دهد که هزینه آن ۹.۹۹ دلار تعیین شده و کاربران سالیانه نیز از اشتراک Groove Music Pass بهره مند خواهند شد که تهیه آن برای هر سال ۹۹.۹ هزینه دارد.

شرکت ساکن ردموند سرویس ها و محصولات Zune را در سال ۲۰۰۶ برای مقابله با آیپاد های اپل راه اندازی کرد اما در سال ۲۰۱۲ مجبور شد وب سایت این خدمات را تعطیل کرده و محتوای آن را به بخش Xbox Music انتقال دهد، سرویسی که در نهایت امسال نام آن به Groove تغییر یافت.

این شرکت همچنین در سال ۲۰۱۳ نیز پشتیبانی از Xbox Video را برای پخش کننده های موسیقی خود متوقف کرده بود و حالا با این تصمیم جدید، لازم است کاربران خدمات Zune تا پیش از رسیدن تاریخ یاد شده نسبت به انتقال فایل های خود به محلی دیگر اقدام نمایند.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل