شارپ ۹ آبان نخستین تلویزیون 8K را با قیمت ۱۳۳ هزار دلار به بازار عرضه خواهد کرد

شارپ یکی از بزرگترین تولید کننده های صفحه نمایش در جهان است که در نمایشگاه CES امسال نمایشگر های Super Hi-Vision خود را با رزولوشن ۸K معرفی کرده بود.

این شرکت ژاپنی اما اکنون اعلام کرده قصد دارد نخستین تلویزیون ۸K را در روز ۹ آبان ماه با نام LV-85001 به بازار عرضه کند، محصولی که برای تهیه آن باید رقمی معادل ۱۳۳ هزار دلار بپردازید.

این در حالی است که بسیاری عقیده دارند به دلیل موجود نبودن محتوای کافی، بازار هنوز حتی آمادگی پذیرش رزولوشن ۴K را نیز پیدا نکرده است.

این تلویزیون نیز در حقیقت مانیتوری است که به گیرنده داخلی مجهز است، اما به دلیل پخش نشدن هیچ کانالی با این رزولوشن، در عمل امکان بهره مندی از این رزولوشن روی حالت تلویزیون امکان پذیر نخواهد بود.

رزولوشن ۸K مختصاتی برابر ۴۳۲۰ در ۷۶۸۰ پیکسل دارد که روی این تلویزیون ۸۵ اینچی به معنی تراکم ۱۰۴ پیکسل در هر اینچ خواهد بود، رزولوشنی که برای استفاده از آن لازم است هر چهار درگاه HDMI 2.0 دستگاه به شکل همزمان مورد استفاده قرار گیرند.

در پایان گفتنیست سازنده در مورد دیگر ویژگی های این تلویزیون اعلام کرده که نسبت کنتراست محصول تازه ۱۰۰,۰۰۰:۱ است و این تلویزیون زاویه دیدی برابر با ۱۷۶ درجه را فراهم می کند، مواردی که بعید می رسد تا پیش از سال ۲۰۲۰ میلادی و همه گیر شدن رزولوشن ۸K، کاربران غیر حرفه ای تمایلی به بهره مندی از آنها داشته باشند.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟