مایکروسافت قصد دارد «کورتانا» را به خودروها بیاورد

مایکروسافت در کنفرانس بیلد سال ۲۰۱۴ برای اولین بار از ایده و طرح مفهومی استفاده از ویندوز در خودرو ها پرده برداشت. در آن زمان، ایده چنین بود که از طریق یک نمایشگر که در خودرو قرار گرفته، بتوانید با موبایل ویندوزی خود ارتباط برقرار کنید.

البته مدیران این شرکت خبر دادند که قرار نیست ظاهر و منوی کاربری موبایل صرفا به نمایشگر منتقل گردد، بلکه رابط کاربری به شکل کامل برای استفاده در خودرو بازطراحی خواهد شد. در ضمن، گفته شده بود که کاربر خواهد توانست با استفاده از صدای خود با این سیستم به تعامل بپردازد.

اکنون به نظر می رسد که شرکت ساکن ردموند، تصمیم گرفته تا از کورتانا در طرحی مشابه استفاده کرده و آن را به خودروها بیاورد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مایکروسافت امروز در تایوان یک کنفرانس خبری با نام «TechDays» برگزار کرد و آقای ساموئل شن، مدیر ارشد تحقیقات مایکروسافت در آسیا خبر داد که این شرکت، اکنون تصمیم دارد از کورتانا در خودرو ها استفاده کند. در واقع، قرار است نمایه ای از رابط کاربری و دستیار دیجیتالی به شیشه جلو تابانده شود تا راننده به راحتی بتواند با آن به گفتگو بپردازد.

یکپارچه سازی کورتانا با خودروها این ویژگی را در اختیار رانندگان قرار خواهد داد تا بتوانند به راحتی، از طریق شیشه جلوی خودروی خود، دست به رزرو رستوران، تماشای نقشه های مجازی از مکان و مسیر های مختلف و اقداماتی از این قبیل بزنند.

در این میان Taipei Times خبر می دهد که آقای «شن» گفته: «به دلیل هزینه ساخت بالا، تا کنون محصولات اینچنینی در مایکروسافت به تولید نرسیده اند اما اکنون تلاش داریم تا با خودرو سازان تایوانی به توافق برسیم تا بلکه بتوانیم با همکاری هم، چنین فناوری هایی را به خودروهای جدید وارد کنیم.»

به نظر می رسد که تلاش های مایکروسافت در خصوص بهبود شرایط خودروها، از سال گذشته جدی تر شده اند. لازم به اشاره است که در سال های اخیر، مایکروسافت با شرکت های خودروساز بسیاری همچون نیسان، بی ام دبلیو، فورد، کیا و فیات همکاری داشته و سرویس هایی را برای بخش سرگرمی اتومبیل های آنها توسعه داده است. اکنون هم این شرکت ها در تلاش هستند تا نسخه ای مخصوص از ویندوز ۱۰ را به خودروهای خود بیاورند که البته به نظر می رسد هر سازنده، ظاهر اختصاصی خودش را به کار خواهد برد و شاهد استانداردی در این زمینه نخواهیم بود.

حال باید دید تلاش های ردموندی ها در زمینه ورود به خودروها چه نتیجه ای خواهد داشت و آیا مایکروسافت خواهد توانست رقابتی جدی را با «اندروید آتو» از گوگل و «کارپلی» از اپل آغاز کند؟

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟