پلی استیشن 4 در حال پیشی گرفتن از پرفروش ترین کنسول تاریخ است

پلی استیشن ۴ که عرضه شد، سونی با افتخار فروش آن را بسیار بهتر از پلی استیشن ۲ اعلام کرد. پلی استیشن ۲ در بازه زمانی حضورش در بازار موفق به فروش بیش از ۱۵۵ میلیون واحد شد و پلی استیشن ۴ شروعی رقم زد که از پرفروش ترین کنسول بازی تاریخ هم بهتر بود.

امروز، سونی ضمن اعلام کاهش قیمت کنسول پلی استیشن ۴ در تمامی نقاط آسیا، از فروش فوق العاده موفق سخت افزار هم سخن گفت. گرافی که در بالا می بینید، فروش سه کنسول خانگی اخیر سونی را نشان می دهد. پلی استیشن ۲ با رنگ سبز، پلی استیشن ۳ با رنگ قرمز و پلی استیشن ۴ با رنگ آبی در جدول بالا مشخص شده اند.

در این گراف می توانید میزان فروش هر سه کنسول را در ۲۱ ماه ابتدایی عرضه شان به بازار مشاهده کنید. اگرچه نسل هفتم، سونی با وجود اکس باکس ۳۶۰ نتوانست موفقیتی کسب کند اما PS4 حالا حتی از PS2 هم بیشتر می فروشد. اگر این روند همینگونه ادامه پیدا کند، پلی استیشن ۴ به راحتی می تواند در پایان عمر خود پرفروش ترین کنسول تاریخ لقب گیرد.

به طور کل، حال و روز دنیای بازی های ویدیویی چه در بخش کنسولی و چه در بخش پی سی در سال ۲۰۱۵، حالا بهتر و قدرتمندتر از هر زمان دیگری است. تحلیلگرانی که سه سال پیش مرثیه ی کنسول گیمینگ را خوانده بودند حالا باید نگاهی به آمار و ارقام بیاندازند.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟