ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مالکان «متال گیر» دیگر هیچ بازی بزرگی نخواهند ساخت

طی یک سال اخیر کونامی بحران بزرگی را پشت سر گذاشته است. جدا شدن بیش از 10 بازیساز نخبه و نام آشنا از این کمپانی از یک سو و عملکرد ضعیف بسیاری از بازی های ...

امیر گلخانی
نوشته شده توسط امیر گلخانی | ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۰

طی یک سال اخیر کونامی بحران بزرگی را پشت سر گذاشته است. جدا شدن بیش از 10 بازیساز نخبه و نام آشنا از این کمپانی از یک سو و عملکرد ضعیف بسیاری از بازی های عرضه شده توسط آن ها از سوی دیگر، کونامی را از روزهای خوب خود دور کرد.

با این حال و با توجه به عرضه موفق دو عنوان «متال گیر سالید 5» و PES 2016 در طول چند هفته اخیر، انتظار می رفت سران شرکت نسبت به آینده خود برنامه ریزی جامع تری کنند و در ادامه شاهد درخشش دوباره این تیم شرقی باشیم.

بر خلاف تصور ما، گزارش ها خبر از فروپاشی کامل کونامی می دهند. منابع نزدیک به این شرکت مدعی شده اند که کونامی در ادامه حیات خود بیش از هر عنوان دیگری روی بازی های موبایل تمرکز می کند و در طول یک سال تنها یک بازی بزرگ – PES – از این شرکت به انتشار می رسد. پیش از پایان فعالیت این شرکت در بین ناشران و بازیسازان بزرگ و تا کمتر از چند هفته دیگر، «متال گیر آنلاین» در اختیار مالکان نسخه پنجم از این سری بازی قرار خواهد گرفت و تیم کونامی نیز پشتیبانی کاملی از آن خواهد داشت.

بحران مالکان «متال گیر» هنگامی شروع شد که در کمتر از چند ماه تک فوجی (از سخنرانان و مدیران داخلی شرکت)، کوجی ایگاراشی (خالق سری محبوب «کسلونیا») و البته هیدئو کوجیما (خالق مجموعه «متال گیر») از این تیم جدا شدند. گفته می شود که علت جدایی کوجیما از این تیم، ولخرجی های او و هزینه 80 میلیون دلاری توسعه نسخه پنجم از سری «متال گیر سالید» بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
  • N.ima
    N.ima | ۲۸ شهریور ۱۳۹۴

    حیف ..‌ .

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی