نکسوس 6P از هوآوی احتمالا با نمونه ای ۱۲۸ گیگابایتی هم به فروش می رسد

روز گذشته گوگل دعوتنامه های مرتبط با برگزاری مراسم معرفی نکسوس های جدید را ارسال نمود و مشخص گشت که کنفرانس خبری شرکت یاد شده در تاریخ هفتم مهر ماه، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد.

در میان دو تلفن هوشمندی که گوگل قصد پرده برداری از آنها را با کد نکسوس دارد، موبایلی که از سوی هوآوی توسعه یافته اسمارت فونی قوی تر و در واقع پرچمدار سری نکسوس خواهد بود. اکنون اما خبر جدیدی در خصوص این گجت منتشر گشته. به نظر می رسد که برای اولین بار، شاهد حافظه ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایتی در یک دستگاه با کد «نکسوس» باشیم.

بر اساس شایعه جدیدی که منتشر گشته، هوآوی، Nexus 6P را با فضای ذخیره سازی ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت توسعه داده است. در این میان البته مشخص نیست که آیا مقدار رم برای مدل های مختلف نیز دارای تفاوت هست یا خیر. از سوی دیگر، قیمت آنها نیز هنوز فاش نگشته و معلوم نیست گوگل چه بهایی را برای نمونه ۱۲۸ گیگابایتی طلب کند. سال گذشته، چنین بود که شاهد اختلاف قیمت ۵۰ دلاری در میان نمونه ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی نکسوس ۶ بودیم. البته این اختلاف برای تبلت «نکسوس ۹» به ۸۰ دلار می رسید.

گوگل هیچگاه میانه خوبی با کارت های حافظه جانبی نداشته و امنیت آنها را نیز بسیار پایین دانسته. در نتیجه، در نکسوس های اخیر شاهد عدم استفاده از درگاه کارت حافظه بوده ایم و اکنون حضور یک چیپ حافظه پایدار ۱۲۸ گیگابایتی می تواند خبر بسیار خوبی برای طرفداران سری دوست داشتنی نکسوس باشد.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟