ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پس از اپل، سامسونگ هم به فروش اقساطی پرچمدارهایش روی خواهد آورد

در کنفرانس اپل برای معرفی آیفون های جدید که در هجدهم شهریور برگزار شد، این شرکت از طرحی جدید پرده برداشت که توسط آن کاربران می توانستند با هزینه ای اندک و به شکل اقساطی ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۰

در کنفرانس اپل برای معرفی آیفون های جدید که در هجدهم شهریور برگزار شد، این شرکت از طرحی جدید پرده برداشت که توسط آن کاربران می توانستند با هزینه ای اندک و به شکل اقساطی آیفون را تهیه کرده و هر سال پس از معرفی آیفون جدید، نمونه تازه تر را نیز به دست بیاورند.

حال به نظر می رسد که با نیم نگاهی به این اقدام اپل، سامسونگ نیز چنین طرحی را برای کاربران ساکن ایالات متحده در دست اجرا دارد و اکنون در تلاش است تا طرح فروش اقساطی پرچمداران خود را آغاز نماید. یکی از مدیران بازاریابی سامسونگ به وب سایت «فوربس» گفته که این طرح تا ماه های آینده اجرایی خواهد شد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اپل طرح فروش اقساطی موبایل های خود را در جریان معرفی آیفون های جدید و با نام «iPhone Upgrade Program» به کاربران شناساند. در این طرح، کاربران تشویق می شوند تا به جای خرید موبایل از اپراتورهای مخابراتی با قراردادهای دو ساله، به شکل مستقیم محصول را از اپل استور خریداری کنند.

کاربران اپل می توانند در ازای پرداخت ماهانه ۳۲ دلار، صاحب یک آیفون شوند. البته باز هم قراردادها دوساله خواهد بود اما تمایز طرح اپل با نمونه ای که از سوی اپراتورها پیشنهاد می شود، این است که هر کاربر می تواند به شکل سالانه، دست به خرید نمونه جدید آیفون بزند و البته آیفون ها شامل گارانتی های ویژه «Apple Care» هم خواهند بود. تحلیلگران نیز در این میان اذعان داشته اند که طرح اپل، برای استفاده کاربران بسیار به صرفه تر است تا اینکه به سراغ قراردادهای اپراتورهایی همچون AT&T و ورایزن بروند.

در این میان اما طرح دقیق سامسونگ برای ایده فروش اقساطی به شکل دقیقی عنوان نشده. نکته ای که چنین طرح هایی را حائز اهمیت می کند، این است که برای سالیان، کاربران برای خرید موبایل و سخت افزارهای جدید اینچنینی به سوی اپراتورها رفته اند. حال اما اپل و سامسونگ تلاش می کنند تا با روش های تازه ای، این سنت را شکسته و نحوه خرید کاربران در ایالات متحده را دست خوش تغییرات گسترده ای کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (29 مورد)
  • مهدی
    مهدی | ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

    فقط Sony Z5

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی