بیش از چهار میلیارد نفر از جمعیت زمین همچنان به اینترنت دسترسی ندارند

گزارش سال ۲۰۱۵ کمیسیون پهنای باند سازمان ملل متحد متشکل از صد صفحه نمودار و اطلاعات در مورد سطح پیشرفت ارتباط اینترنتی در سراسر دنیا منتشر شد.

در گزارش امسال آمده است که تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی، بیش از ۱۲۱ کشور دنیا از نظر میزان در اختیار داشتن دستگاه های موبایل به اشباع می رسند و حالا رشد این کشورها به ایجاد دسترسی مشتریان به ۴G و همچنین گسترش پلتفرم های پرداخت موبایلی مربوط می شود.

این کمیسیون اعلام داشته که تا پایان امسال، بیش از ۷ میلیارد مشترک تلفن همراه وجود خواهند داشت و این یعنی از هر ۱۰۰ نفر ۹۷ نفر موبایل دار می شوند. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Screen-Shot-2015-09-21-at-12.52.27-PM-1200x487

در کشورهای توسعه یافته دنیا نیز دسترسی به اینترنت در حال رسیدن به اشباع است چراکه در حال حاضر بیش از ۸۲ درصد جمعیت این کشورها چنین امکانی دارند. در سال ۲۰۱۱ میلادی، کمیسیون پهنای باند، این هدف را برای خود تعیین کرد که تا سال ۲۰۱۵ میلادی، ۶۰ درصد از جمعیت جهان به اینترنت دسترسی پیدا کنند که متاسفانه به نظر نمی آید تا قبل از سال ۲۰۲۱ میلادی این هدف محقق گردد.

این مساله نیز به خاطر رشد آرامی است که در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد چراکه در این کشورها تنها ۳۴ درصد جمعیت شان از داخل منزل به اینترنت دسترسی دارند. لذا تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی، همچنان ۵۷ درصد از کل جمعیت دنیا آفلاین خواهند بود که این رقم در حدود چهار میلیارد نفر می شود.

Screen-Shot-2015-09-21-at-12.53.26-PM

 

این اعداد و ارقام و رشد آرام نگران کننده هستند اما امید می رود که با توسعه هر چه بیشتر پروژه هایی نظیر Internet.org متعلق به فیسبوک و یا پروژه لون گوگل به زودی شاهد تحولی عظیم در این گزارشات باشیم.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟