اپل واچ زندگی نوجوان ۱۷ ساله را نجات داد

اپل واچ زندگی نوجوان ۱۷ ساله را نجات داد

یکی از کارهایی که اپل واچ آن را به بهترین شکل انجام می دهد، پایش ضربان قلب کاربر است. حال همین موضوع باعث گشته تا یک نوجوان ۱۷ ساله از عملکرد عجیب قلب خود مطلع شود و بتواند جان خود را نجات دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Paul Houle یک نوجوان ۱۷ ساله است که پس از انجام تمرین فوتبال، به خانه می آید و تصمیم می گیرد کمی استراحت کند اما اندکی بعد متوجه می شود که با وجود گذشت زمان از فعالیت های ورزشی اش، ضربان قلب او همچنان ۱۴۵ است.

او می گوید: «پس از تمرین، خواستم کمی استراحت کنم و بخوابم. بعد از اینکه بیدار شدم، دیدم که ضربان قلب من هنوز روی ۱۴۵ است و اگر اپل واچ این موضوع را به من هشدار نداده بود، مشخصا از این موضوع اطلاع پیدا نمی کردم.»

بر همین اساس، وی تصمیم می گیرد که خود را به بیمارستان برساند. پس از مراجعه به اورژانس، مشخص می شود که بر اثر فعالیت ورزشی، قلب، کبد و کلیه او دچار مشکل جدی شده بودند و در صورتی که به بیمارستان مراجعه نمی کرد، به احتمال بسیار زیاد با خطر مرگ رو به رو می شد.

watch-heartrate-lifesave-800x447-w600

اکنون خبر می رسد که تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز از این موضوع آگاه شده و با Paul Houle، تماس گرفته است. Paul در این خصوص می گوید:‌ «موبایلم زنگ خود و شماره ایالت کالیفرنیا روی آن نقش بسته بود. پس از جواب دادن، صدای کوک را شنیدم که پشت خط می گفت: "سلام، من تیم کوک هستم. مدیر عامل اپل."»بر اساس گفته های این شخص، تیم کوک به وی پیشنهاد کارآموزی تابستانه برای سال آینده در مقر اصلی اپل را داده و سپس، یک آیفون جدید را نیز برای وی ارسال نموده است.

نظرات ۴۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato