ایسوس با ۴۰۰ درصد بالاترین نرخ رشد را بین تولید کنندگان تلفن هوشمند در اختیار دارد

سال ۲۰۱۵ تاکنون برای تولید کنندگان تلفن هوشمند وقایع مختلفی در پی داشته است، از یک سو شرکت هایی مثل سامسونگ و HTC و سونی به سختی در تلاش برای افزایش سود دهی خود هستند و از سوی دیگر بازار کشورهای در حال توسعه مثل هند و چین روز به روز رقابتی تر شده و گرفتن سهم از آنها دشوار تر می گردد.

روز گذشته موسسه تحقیقاتی Counterpoint نتیجه تحلیل های خود از بازار در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۵ را منتشر کرده بود که در آن اشاره شده بود ۲۱ درصد از تلفن های هوشمند فروخته شده در این بازه به سامسونگ و ۱۴ درصد نیز به اپل متعلق هستند و پس از این دو شرکت نیز تولید کنندگان چینی مثل هواوی، شیائومی و ZTE قرار دارند.

این گزارش البته غیر از تعداد فروش جنبه هایی دیگری نیز دارد که از جمله آنها می توان به افزایش فروش ۵۰۰ درصدی برای ایسوس در بازه یاد شده نسبت به سال پیش از آن اشاره کرد، رقمی که محبوبیت Zenfone 2 نقش پررنگی در آن داشته و در مجموع شرکت تایوانی را به تولید کننده تلفن هوشمند با بالاترین نرخ رشد تبدیل کرده است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Vivo نیز تولید کننده دیگری است که موفق شده طی سال جاری سود خود را به ۴ برابر افزایش داده و نام خود را بین ۵ سازنده تلفن هوشمند برتر جهان از این نظر قرار دهد.

در مورد میزان فروش اما باید بگوییم آمار بازارهای منطقه ای اندکی متفاوت از آمار جهانی است و در آن هرچند باز هم سامسونگ در بیشتر بخش ها رتبه اول را به خود اختصاص داده، اما برای مثال در آمریکای شمالی بیشترین میزان فروش با یک سوم از کل به اپل تعلق دارد، شرکتی که اگر سامسونگ را در نظر نگیریم، درآمدش به تنهایی از مجموع سود تمام سازندگان دیگر تلفن هوشمند بیشتر است.

Regional-Market-Share-Q2-15-Counterpoint-840x472

بازار آسیا نیز متعادل ترین به شمار می رود و ۴ تولید کننده بزرگ در این بخش به شکل تقریبا برابر هرکدام حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از فروش را به خود اختصاص داده اند، بازاری که با وجود کشورهای بسیار پرجمعیتی مثل هند و چین، روز به روز سازندگان بیشتری تلاش می کنند از اقتصاد در حال رشد آنها به سود خود بهره گیرند.

توجه به آمار منطقه ای همچنین نشان می دهد سامسونگ در مقایسه با سال گذشته در حال از دست دادن مالکیت خود و تقسیم بازار برخی مناطق با تولید کنندگان دیگر است، موردی که تاثیر آن در گزارش های مالی اخیر این شرکت نیز مشهود بوده است.

گذشته از اپل، افزایش فروش سازندگان کوچکتر مثل ایسوس، Vivo و هواوی نیز البته در کاهش سود سامسونگ بی تاثیر نبوده اند که پیشتر به آنها پرداختیم، روند کاهشی که البته با تلاش تولید کنندگانی مثل لنوو/موتورولا، LG و سونی برای گرفتن سهم بیشتر در هر منطقه، احتمالا در ماه های آینده ادامه نیز خواهد یافت.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟