جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

سازمان غذا و داروی آمریکا در برابر استارتاپ Pathway Genomics می ایستد

اخیرا، استارتاپی جدید مدعی شده که با استفاده از تست خون می تواند سرطان را تشخیص دهد. طی چند هفته گذشته، رسانه ها به ادعای شرکت Pathway Genomics پرداختند و جدل های بسیاری صورت گرفت. در نهایت، به نظر می رسد که نظر سازمان غذا و داروی آمریکا به سوی این استارتاپ جلب شده و قصد شفاف سازی بیشتر دارد.

طی نامه ای که اوایل هفته برای Jim Plante، مدیرعامل کمپانی Pathway Genomics ارسال شد، سازمان غذا و دارو (FDA)، به چند مورد اشاره ای مستقیم داشت. گویا راه و روش Pathway Genomics برای گرفتن تست های خون از افراد مبتلا به سرطان خطرات بسیاری در پی دارد.

در ادامه همراه با دیجیاتو باشید.

در این نامه به صراحت آمده که هیچ گزارش و مدرکی دال بر بی خطر بودن پروژه وجود ندارد و این تست ممکن است به سلامت عمومی مردم آسیب وارد کند: «ما معتقدیم شما آزمایشی پر ریسک ارائه می دهید که اعتبار کافی ندارد و ممکن است سلامت عمومی را به خطر بیاندازد.»

این تست که CancerIntercept نام دارد، با قیمت 699 دلار توسط Pathway Genomics به فروش می رسد و کار آن، تشخیص DNA سلول های سرطانی است. اوایل سپتامبر، Plante در گفتگویی اعلام داشت: «حساسیت تست بسیار بالاست و می توان از آن برای شناسایی سرطان در مراحل اولیه استفاده کرد.»

اما پس از گفتگو با مدیر ارشد بخش پزشکی شرکت، Glenn Braunstein، مشخص شد که Pathway Genomics هنوز تحقیقات خود را به پایان نرسانده و اثباتی بر بی خطر بودن پروژه انتشار نیافته. با این وجود استارتاپ آمریکایی هنوز به کار خود ادامه می دهد و می خواهد محصول اش را به فروش رساند.

به عبارتی دیگر، Pathway Genomics هنوز نمی داند که آیا CancerIntercept پاسخگو خواهد بود یا خیر. در حقیقت، واحد های 700 دلاری که به دست مصرف کننده می رسند، احتمالا نتیجه صحیح را هم در اختیار فرد قرار نمی دهند. شاید فردی مبتلا به سرطان باشد اما تست خون جوابی دیگر به او دهد و بالعکس.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا در حال حاضر تقاضای ملاقات با Pathway Genomics را دارند تا شیوه ی جدید این شرکت را تحت بررسی قرار داده و ببینند که چگونه می توان نتیجه ای قابل قبول از آن دریافت نمود.

منبع:
FDA
برچسب ها

مطالب مرتبط

سازمان FDA از امکان هک شدن ضربان سازها ابراز نگرانی کرد

طبق گزارش امنیت سایبری که سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا منتشر کرده، تعدادی از دستگاه های ضربان ساز در حال حاضر نسبت به حملات هکرها آسیب پذیر هستند. با وجود اینکه محققان امنیتی سال ها به ریسک استفاده از ابزارهای پزشکی هشدار داده بودند اما این اولین باری است که یک اطلاعیه عمومی از... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x