ثبت پتنتی تازه توسط گوگل برای جلوگیری از لغزیدن دستگاه های موبایل در دستان کاربر

چند سال پیش اپل پتنی را به ثبت رساند که در آن به کاربرد اسپری های گازی در داخل تلفن های هوشمند اشاره شده بود؛ این اسپری ها پس از سر خوردن یا لغزیدن دستگاه های یاد شده، امکانی را فراهم می کردند که موبایل شما روی سطوحی با کمترین امکان وارد آمدن آسیب های داخلی سقوط کند.

حالا اما گوگل درخواست ثبت پتنی را به دفتر علائم تجاری و پتنت های ایالات متحده آمریکا تسلیم کرده است که از سقوط کردن دستگاه های موبایل جلوگیری می کند و این یعنی دیگر نیازی به کاربرد اسپری های گازی در داخل تلفن هوشمند خود نخواهید داشت.

این پتنت به نوع جدیدی از تلفن های هوشمند مربوط می شود که دربرگیرنده لبه یا محل قرار گرفتن انگشتان است و امکان لغزیدن دستگاه در دستان فرد را به حداقل میزان ممکن می رساند.

به این ترتیب میزان نیروی کششی میان دست و دستگاه افزایش می یابد و حتی ممکن است که عرق و رطوبت دست نیز به سرعت خنثی گردد تا از سر خوردن موبایل در دستان کاربر جلوگیری به عمل بیاید.

تنها ایراده وارده به این موبایل آن است که زیبایی ظاهری دستگاه ها را از میان بر می دارد اما از طرفی، کاربر هم ترجیح می دهد به جای آنکه دائما نگران افتادن موبایل خود باشد، از ظاهر زیبای تلفن هوشمند خود چشم پوشی کند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟