شوهی یوشیدا به تحلیل مایکل پکتر مبنی بر «این آخرین نسل کنسول های بازی است» پاسخ داد

شوهی یوشیدا به تحلیل مایکل پکتر مبنی بر «این آخرین نسل کنسول های بازی است» پاسخ داد

شوهی یوشیدا به تحلیل مایکل پکتر مبنی بر «این آخرین نسل کنسول های بازی است» پاسخ داد

چند روز پیش برایتان نوشتیم که مایکل پکتر، تحلیل گر سازمان امنیتی WedBush معتقد است که نسل حاضر کنسول های بازی، آخرین چرخه ی واقعی آنها خواهند بود و بعد از آن، محصولات جدیدی جایگزین خواهند شد. اما روز گذشته، شوهی یوشیدا، مدیر استودیوهای جهانی سونی در پنل لایو استریم همایش EGX بیرمنگهام به این سخنان پاسخ داد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

یوشیدا در این رویداد گفت:

گوش دادن به حرف های مایکل خیلی سرگرم کننده است. آیا با من هم نظر هستید؟ (وی پس از گفتن این عبارت قدری می خندد و سپس ادامه می دهد)

ما به تمام این پیش بینی ها و آنالیزها نگاه می کنیم و مشاهده می نماییم که هر سال، همان کمپانی ها نظرات خود را عوض می کنند چرا که رویدادهای سال قبل را می بینند. آن ها به شکلی دراماتیک، برآیند های خود را تغییر می دهند.

من با شنیدن چنین مسائلی مشکلی ندارم چرا که این دست حدس و گمان ها خیلی جالب است... برای سال های طولانی، کنسول ها مرده به حساب می آمدند. حتی زمانی که کنسول پلی استیشن وان ساخته می شد، تحلیل گران می گفتند که آینده از آن پی سی است و دیگر جایی برای کنسول های خانگی باقی نمانده.

همیشه و همواره، این پیش بینی غلط از آب در آمده و تا زمانی که مردم با شور و اشتیاق به بازی کردن با کنسول هایشان ادامه دهند، ما نیز سخت تلاش کرده و همه ابعاد را بهبود می بخشیم.

اما برای روشن شدن مسئله، باید گفت که پکتر به صورت مستقیم اظهار نکرد که دیگر هیچ کنسولی وجود نخواهد داشت، بلکه به اعتقاد او، کنسول های بعدی به نیمی از موفقیت نسل کنونی می رسند و دیگر نباید محصولی با این نام (کنسول) عرضه شود.

جدا از این نکته، یوشیدا اشاره کرد که سونی با دقت فراوان سعی می نماید که نسخه های بازسازی شده ی بازی ها قبلی را عرضه کند. چرا که نیمی از خریداران پلی استیشن ۴، پیش از آن پلی استیشن ۳ را در اختیار نداشتند. بنابراین شاید در آینده بتوانیم شاهد چنین نسخه ای برای بازی کیلزون نیز باشیم، هرچند که یوشیدا فعلاً سخنی در این رابطه به زبان نیاورده است.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل