مایکروسافت با «VR Kit»، قصد آغاز پروژه ای مشابه با «کاردبورد» گوگل را دارد

مایکروسافت با «VR Kit»، قصد آغاز پروژه ای مشابه با «کاردبورد» گوگل را دارد

گوگل سال گذشته در کنفرانس توسعه دهندگان خود «کاردبورد» را معرفی نمود که به کاربران اجازه می داد با صرف هزینه ای بسیار اندک، بتوانند واقعیت مجازی را تجربه کنند. حال اما به نظر می رسد که مایکروسافت نیز تلاش دارد با انجام اقدام مشابهی، یک هدست واقعیت مجازی ارزان قیمت را برای موبایل های ویندوزی معرفی نماید.

در روز ۲۵ مهر ماه - ۱۷ اکتبر مایکروسافت در کشور روسیه یک رویداد «هکاتون» را برگزار خواهد کرد و از علاقه مندان به دنیای تکنولوژی، توسعه دهندگان و ایده پردازان دعوت نموده تا در خصوص توسعه اپلیکیشن های مرتبط با واقعیت مجازی، نظرات خود را اعلام نمایند.

مایکروسافت اکنون سخت در حال توسعه هولولنز است؛ محصولی که می توان گفت ترکیبی از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به شمار می رود و بر اساس دموهای به نمایش کشیده شده توسط مایکروسافت و همچنین سخنان ساتیا نادلا، می توان اظهار کرد که پس از رسیدنش از راه، می تواند باعث عدم علاقه کاربران به هدست های معمولی واقعیت مجازی که از موبایل ها استفاده می کنند شود.

این شرکت در حال حاضر تلاش نموده تا با ویندوز ۱۰، سیستم عامل دسکتاپ خود را با پلتفرم موبایل اش گره بزند و باید دید برای توسعه هدست مجازی خود و اپلیکیشن های ویژه آن چه برنامه ای در سر دارد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato