تحلیل ها ادامه دارد؛ اپل از فروش هر آیفون 6S پلاس ۵۱۳ دلار سود کسب می کند

تحلیل ها ادامه دارد؛ اپل از فروش هر آیفون 6S پلاس ۵۱۳ دلار سود کسب می کند

بر اساس تحلیل های موسسه IHS Technology ساخت آیفون ۶S Plus برای اپل تنها ۲۳۶ دلار هزینه دارد، رقمی که با توجه به قیمت فروش ۷۴۹ دلاری دستگاه می توان گفت شرکت ساکن کوپرتینو از فروش هر فبلت خود ۵۱۳ دلار سود کسب می کند.

با چنین سودی، هرچقدر هم اپل برای بخش های انبار داری، انتقال، بازاریابی و تحقیق و توسعه خرج کند، باز هم رقم قابل توجهی در نهایت به عنوان سود خالص باقی خواهد ماند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

لیست منتشر شده از قیمت قطعات حاوی یک نکته جالب دیگر نیز هست و آن اینکه حافظه های فلش داخلی برای اپل ۳۵ سنت به ازای هر گیگابایت هزینه در بر دارند.

اپل اما نسخه ۶۴ گیگابایتی آیفون را ۱۰۰ دلار گران تر از مدل ۱۶ گیگابایتی به فروش می رساند و این در حالی است که تفاوت قیمت این دو ظرفیت حافظه با یکدیگر تنها ۱۷ دلار است.

در مورد هزینه تولید دیگر بخش ها نیز می توان به رقم ۲۲ دلار برای چیپست جدید A9 و نمایشگر ۵۲.۵ دلاری اشاره کرد که به دلیل بهره مندی از یک لایه اضافی برای فناوری ۳D Touch، ده دلار از قبل گران تر شده است.

گفتنیست پیشتر هم موسسات دیگری هزینه آیفون را بررسی کرده و به ارقام مشابهی دست یافته بودند، رقمی که تضاد قابل توجهی با سازندگان دیگر دارد، خصوصاً LG که از فروش تلفن های هوشمند اخیر خود تنها ۱.۲ سنت به ازای هر دستگاه سود کسب کرده است.

در پایان می توانید لیست منتشر شده از هزینه تولید آیفون ۶S Plus را به تفکیک هر قطعه مشاهده نمایید.

برای مشاهده در اندازه بزرگتر تصویر را در تب جدید باز کنید
برای مشاهده در اندازه بزرگتر تصویر را در تب جدید باز کنید

نظرات ۷۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato