دوربین تلفن هوشمند نکسوس 6P دومین جایگاه را در میان برترین های دنیا دارد

تلفن هوشمند نکسوس ۶p و همچنین مدل کوچکتر آن به نام نکسوس ۵X از یک حسگر دوربین ۱۲.۳ مگاپیکسلی سونی بهره می برد که اصلی ترین مزیتش پیکسل های ۱.۵۵ میکرونی آن است که نسبت به ابعاد معمولی میزان نور بیشتری را از خود عبور می دهند.

گوگل اعلام داشته که این حسگر عکس برداری، غالبا در دوربین های ببین و بگیر و همچنین دوربین های فیلم برداری مورد استفاده قرار می گیرد و در دسیتگاه های موبایل قطعه ای «پیش بینی نشده و غیرقابل انتظار» است.

در سایت سونی، بخشی به دوربین های کامپکت اختصاص یافته و در این قسمت می توانید مشخصات مربوط به یک حسگر ۱۲.۳ مگاپیکسلی به نام  IMX377  را بیابید که گشودگی دهانه لنزی برابر با ۱/۲.۳ دارد و ابعاد اپیکسل هایش نیز ۱.۵۵ میکرون اعلام شده که همگی این اطلاعات تایید می کنند حسگر مورد بحث همان قطعه به کار رفته در نکسوس های تازه گوگل است و ادعاهای اهالی مانتین ویو درمورد قابلیت های آن کاملا صحت دارند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این حسگر در کنار نرم افزار تازه دوربین خود که به لطف اندروید مارشمالو در اختیارش قرار گرفته، قادر است بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد و نامش را در صدر لیست برترین حسگرهای دوربین موبایل دنیا به ثبت برساند.

کارشناسان شرکت DxOMark (که در زمینه تست دوربین های مختلف فعالیت دارد) پس از تست تمام و کمال قابلیت های دوربین تلفن هوشمند نکسوس ۶P نتایج حاصل از بررسی های خود را منتشر کردند که بخش هایی از نظرات آنها در این رابطه واقعا مشتاق کننده است: آنها در اعلام نظر خود به «حفظ قابل توجه جزئیات در محیط های کم نور» اشاره کرده اند و از این لحاظ دوربین دستگاه را بهترین محصول تست شده در تاریخچه حرفه ای خود خواندند. این اظهار نظر نیز نشان می دهد که بدنه نکسوس حول دوربینش بی دلیل هم تا این اندازه برآمده ساخته نشده است.

اگر بخواهیم رتبه بندی انجام شده توسط شرکت DxOMark را در تصمیم گیری های خود مورد استناد قرار دهیم، باید بگوییم که تلفن هوشمند نکسوس ۶P در لیست برترین دوربین های موبایل جایگاه دوم را در اختیار دارد و از این لحاظ تنها تلفن هوشمند گلکسی اس ۶ از آن بالاتر است که این مساله نیز با توجه به نبود لرزشگیر اپتیکال در نکسوس های جدید به هیچ وجه بد نیست.

Nexus-6P-camera-findings

 

 

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟