فیسبوک اپلیکیشن های مسنجر و اینستاگرام را به ویندوز 10 می آورد

فیسبوک اپلیکیشن های مسنجر و اینستاگرام را به ویندوز 10 می آورد

یکی از اهداف بزرگ مایکروسافت در ویندوز 10، تشویق توسعه دهندگان برای ساخت اپلیکیشن های فراگیری است که روی پی سی، تبلت و موبایل قابل اجرا باشند. در همین راستا، غول نرم افزاری به تازگی هم پیمان بزرگی پیدا کرده: فیسبوک.

مایکروسافت دقایقی پیش و طی کنفرانس Windows 10 devices که هم اکنون در نیویورک در حال برگزاری است، اعلام کرد که فیسبوک قصد دارد تا اپلیکیشن های مسنجر، اینستاگرام و فیسبوک را روانه ویندوز 10 کند.

هر چند عرضه اپلیکیشن رسمی فیسبوک برای ویندوز 10، با توجه به انتشار نسخه مخصوص آن برای ویندوز 8 سورپرایز چندان بزرگی نیست، اما بروزرسانی اپلیکیشن اینستاگرام نکته خوشحال کننده ای است. اینستاگرام حدودا دو سال پیش برای ویندوزفون عرضه شد و از آن زمان تاکنون به ندرت اتفاق افتاده که برایش آپدیتی ارائه شود.

در حال حاضر اپلیکیشن رسمی اینستاگرام در ویندوزفون فاقد قابلیت بارگذاری ویدئوهاست، به همین خاطر بخش عمده کاربران ویندوزفون از اپلیکیشن های شخص ثالث اینستاگرام برای کار در این شبکه اجتماعی استفاده می کنند.

انتشار یک اپلیکیشن آپدیت شده از اینستاگرام برای ویندوز خبر بسیار مسرت بخشی است، اما مایکروسافت هنوز برای ارائه پلتفرمی که در میزبانی اپلیکیشن های شخص ثالث، بتواند با دیگران رقابت کند راه درازی در پیش دارد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.