۷ عادت ناشایست منفور ترین مدیران دنیا

آدمهای بی ارزش منفور هستند و آدمهای بی ارزشی که قدرت دارند، منفورتر.

همه ی ما ممکن است با مدیران بدرفتار برخورد کرده باشیم، همان هایی که رفتارشان از لحاظ اخلاقی درست به نظر نمی رسد اما اگر نگوییم همیشه، لا اقل اغلب اوقات کارشان از لحاظ قانونی کوچک ترین ایرادی ندارد.

در ادامه ی مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

منفورترینِ این مدیران شاید مارتین شکرلی، مدیرعامل یک شرکت دارویی باشد. او قیمت یک داروی مخصوص درمان مالاریا و چند عفونت دیگر را از ۱۳ دلار و پنجاه سنت به ۷۵۰ دلار افزایش داد. وقتی خبر این اتفاق عجیب پخش شد نام او با عناوینی مثل «ناشایست ترین مدیر صنعت دارو»، «منفور ترین مرد آمریکا» و از این دست همراه شد.

درست است که شکرلی بعد از این ماجرا کمی از موضع خود عقب نشینی کرد، اما کار او بهانه ای شد تا الگوی مشترکی از عادتهای منفور ترین مدیران جهان، از مدیرعامل های بزرگترین شرکت ها گرفته تا مدیران میانی شرکت های کوچک، در مرکز توجه قرار بگیرد. این الگوهای مشترک عبارت اند از:

۱- پول را بر انسان مقدم شمردن

مطمئناً هدف رهبران بزرگ دنیای بیزینس، کسب درآمد است. اما ساختن دنیایی بهتر نیز یکی دیگر از اهداف آنهاست. اما منفور ترین مدیران حوزه ی کسب و کار دقیقاً در این مسیر قرار ندارند. کدام یک مهمتر است؟ پول یا کمک به بهبود بیماران؟

۲- احمق فرض کردن مردم

وقتی از شکرلی برای افزایش قیمتی که مسئولیتش را داشت انتقاد شد، گزارشگری که انگیزه هایش را زیر سؤال برده بود «کودن» خطاب کرد و در مصاحبه هایش گفت حتی زیر سؤال بردن تصمیماتش کاری غیر منطقی است. این کار حربه ی نخ نمایی است که خیلی ها از آن استفاده کرده اند.

۳- دروغ گفتن و طفره رفتن از پاسخ های صادقانه

در ادامه ی مورد دوم، چرا وقتی می شود مردم را احمق فرض کرد راستش را بگوییم؟ بدتر از همه این است که ارزشی برای راستگویی قائل نباشیم و نه تنها در برابر مشتریان، بلکه در قبال کارمندان و ذینفعان شرکت خود نیز صداقت به خرج ندهیم.

۴- پُز ثروت

شکرلی بسیار ثروتمند بود؛ حتی پیش از آنکه به عنوان مدیر عامل پا به عرصه ی صنعت دارو بگذارد. با این حساب، پولدار بودن حتماً از هر جایگزین دیگری بهتر است. اما اگر شما خواستید مدیر ثروتمندی بشوید و تصمیماتی بگیرید که روی سلامت مردم اثر منفی دارند، لطفاً لااقل پول خود را روی شبکه های اجتماعی به رخ دیگران نکشید!

۵- عذرخواهی نکردن

بعد از این جنجال، رفتار شکرلی اندکی آشتی جویانه تر شد. او گفت از انتقاد های به وجود آمده بر سر تصمیم خود غافلگیر شده و اعلام کرد قیمت داروی مورد بحث را کمی پایین خواهد آورد. اما این حرفهای او باز هم برمیگردد به مورد دوم. هر کسی می تواند حرفهایی بگوید که در واقعیت هیچ ارزشی برایشان قائل نیست و بعد از مدتی آبها از آسیاب می افتد.

۶- جاخالی دادن

در آن زمان شکرلی برای مدتی در تمام برنامه های خبری که از او دعوت می کردند حضور می یافت. بعد به یکباره ناپدید شد. پروفایل توئیتر خود را مخفی کرد، با هیچکس مصاحبه ای نکرد، و اساساً خود را از انظار عمومی کنار کشید. حتی بی اعتنا ترین شخصیت های منفور حرفه ای نیز گاهی اوقات متوجه می شوند زیاد در انظار بوده اند. اینجاست که برنامه ی بازی معمولاً به پناه گرفتن زیر لحاف سکوت تا پایان طوفان تغییر می کند.

۷- در صورت لزوم، تکرار

طمع منفور ترین شخصیت های دنیای کسب و کار جهان تمام شدنی نیست. تعداد اینگونه مدیران نیز هیچگاه به صفر میل نمی کند. در واقع، وقتی یک بار قِسر در می روند، بار بعدی دو قدم نیز جلوتر خواهند رفت. نام اینگونه مدیران را به خاطر بسپارید، احتمالاً هر کدام از این نامها را نه یک بار، بلکه چندین بار خواهید شنید.

مطالب مرتبط

ترکیب توقف ناپذیر کارآفرینی و تیپ شخصیتی نوع A

به طور کلی می توان شخصیت همه ی انسان ها را به دو گروه A و B تقسیم کرد. شخصیت های نوع A معمولاً افراد به شدت با انگیزه ای هستند که اهداف بسیار والا و حرارتی درونی برای دنبال کردن خواسته هایشان دارند. شخصیت های نوع B معمولاً انسان های آرام تری هستند و... ادامه مطلب

آیا پول بیشتر ما را رضایتمندتر می کند؟

«وقتی پنجره را باز می کنید، هم هوای تازه وارد اتاق می شود و هم پشه». این جمله ی دنگ ژیائوپینگ، سیاستمدار و رهبر چینی در توصیف خوبی ها و بدی های باز شدن اقتصاد چین است. اغلب مردم رشد اقتصادی و بالا رفتن درآمد ها را نکته ی مثبتی قلمداد می کنند، اما واقعیت... ادامه مطلب

چه کسی را باید از تیم استارتاپی خود حذف کنیم؟

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که یک استارتاپ ممکن است مرتکب شود این است که به موقع با نیروی ناهماهنگ خود خداحافظی نکند. این موضوع به طور اخص زمانی مصداق پیدا می کند که تیم شما تنها از تعداد کمی تشکیل شده باشد؛ افرادی که سعی دارند ارتباطاتی میان خود شکل دهند که آنها را... ادامه مطلب

استارتاپ های چینی و تلاش جهت تبدیل کردن «شنژن» به رقیبی برای «سیلیکون ولی»

گروه های کارمندان با شلوار جین و پیراهن های ساده و غیر رسمی در میزهای چیده شده کنار هم مشغول به کار هستند؛ میزهایی که روی آنها می توان کامپیوتر و لپ تاپ های بسیاری مشاهده کرد. برخی دیگر در مقابل کنسول های گیمینگ لم داده و مشغول بازی هستند. احتمالا با مطالعه آنچه در فوق... ادامه مطلب

۵ مزیت فوق العاده برخورداری از یک برند شخصی قدرتمند

بیایید با حقایق روبرو شویم. داشتن اخلاق کاری خوب است اما کافی نیست. اگر برای برندسازی شخصی خود استراتژی خاصی ندارید فرصت فوق العاده ای را از دست داده اید. در کتاب «من را برند کن»، برند شما تجسم و نوید ارزش تعریف شده است. هر کسی برندی دارد؛ این برند می تواند مثبت یا... ادامه مطلب

3 استراتژی مشترک فورد و آمازون که می توان از آنها درس گرفت

فورد و آمازون هر کدام در صنعت خود غولی محسوب می شوند، با این حال تفاوت های ظاهری زیادی با هم دارند. یکی از آنها پیشگام عصر صنعتی بوده، در حالی که دیگری بیش از 90 سال بعد به ظهور عصر دیجیتال کمک کرده است. خودروساز مذکور لباس فرم سه تکه دارد، اما شرکت فناوری یاد شده... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x